2 Temmuz 2022 Cumartesi / 3 ZilHicce 1443

Hakan Çalhanoğlu'nun rekoru herkesin dilinde! Böylesi görülmedi

Hakan Çalhanoğlu, Inter'de 71 yıl aradan sonra kırılan rekorda büyük pay sahibi oldu. İtalyan ekibinin 100. golünün asistini de yapmayı başaran Hakan Çalhanoğlu'na ülke basınında övgü dolu sözlerde bulunuldu. İşte detaylar...

10 Nisan 2022 Pazar 21:58 - Güncelleme:

İtalya Seri A'da Inter forması giyen Hakan Çalhanoğlu gösterdiği performans ile ülkeyi sallamaya devam ediyor. Son oynanan Verona maçında savunmada gösterdiği başarılı performans ile takdir toplayan Hakan Çalhanoğlu Inter'de bu sezon müthiş bir rekora da imza atmıştı.

İnanılmaz başarı! Hakan Çalhanoğlu Avrupa'yı fethetti

HAKAN ÇALHANOĞLU'NUN REKORU

Milli futbolcu bu sezon Inter'in 71 yıl sonra kırdığı gol rekorunda takıma büyük katkı sağlamıştı. Hakan Çalhanoğlu'nun asistini yaptığı ve Perisic'in kaydettiği gol, Inter'in 2021 yılındaki 100. golü olmuştu. Inter, bir yıl içeresinde atılan gol sayısında tarihinde ilk kez bu rakama ulaşırken, İtalya'da bu rakama 1950'de ezeli rakibi Milan ulaşmıştı. Milan, o sezon 120 gol kaydetmişti. Hakan Çalhanoğlu'nun Inter'deki 100'üncü golün asisti Inter tarihine geçerken Avrupa'da 2021 yılında 100 gol barajını aşan kulüp ise bulunmuyor.

HAKAN ÇALHANOĞLU'NUN BU SEZONKİ KARNESİ

Milli yıldız bu sezon Inter ile çıktığı 38 maçta 7 gol 8 asistlik performans sergiledi. Hakan Çalhanoğlu istatistiklerinin tamamını İtalya Serie A'da yaptı. Avrupa kupalarında asist ya da gol kaydedemedi.

Star Gazetesi