27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Dekar DK’nın yeni konsepti bahçeli yaşam alanları

BAHÇELİ YAŞAM KONSEPTİ DOĞRULTUSUNDA PROjELERİNİ HAYATA GEÇİREN DEKAR DK, YENİ YILDA DA BU ZİZYON İLE BÜYÜYECEK. ŞİRKET SÜRDÜRüLEBİLİR, ÇEVRECİ VE YENİLİKÇİ OLMAYA ÖNEM VERİYOR.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 15:02

Bu yıl içinde Bahçeşehir ve Çengelköy’de hayata geçirdiği bahçeli ev projelerinde başarıyı yakalayan Dekar DK, 2014 yılında da aynı vizyon çerçevesinde büyüyecek. Dekar DK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, 2013 yılında koydukları tüm hedefleri gerçekleştirdiklerini söyleyerek “2013 yılı aynı zamanda hem şirketimiz, hem de sektör için yenilikçi ve sürdürülebilir projelere hazırlık yılı olarak geçti” diye konuştu.

ÇEVRECİ KONUTLAR

Yeni projelerimizin hazırlıklarını sürdürüyoruz, 2014 yılının ilk aylarında yeni projelerimizin lansmanlarını gerçekleştireceğiz” diyen Salih Kuzu “Yeni projelerimiz yine bahçeli ev konseptinde olacak. Sürdürülebilir, çevreci ve yenilikçi olmasına özen gösterdiğimiz projelerimizle bahçeli bir yaşamı ulaşılabilir kılarak bahçeli konut üretiminde iddiamızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

DÖNÜŞÜM İTİCİ GÜÇ

2014 yılı beklentileri ve hedefleri hakkında konuşan Salih Kuzu şöyle devam etti: “2014 yılının olumlu bir havada büyüme hedeflerinin gerçekleşeceği bir yıl olarak geçeceğini öngörüyoruz. Firma olarak önümüzdeki süreçte öncelikle yeni yatırım planlarımızı hayata geçirmek ve yasal düzenlemelerin uygulama tarafının da netleşmesi ile kentsel dönüşümde de yenilikçi bir yaklaşımla var olmak istiyoruz. Önümüzdeki yıl sektörün yeni mevzuatlara uyumunun önemli olacağını düşünüyoruz. Afet riskli alanların dönüşümü ile ilgili çıkan kanunun uygulama yönetmelikleri ile beraber 2013 yılının bir hazırlık yılı olarak geçtiğine ve önümüzdeki yıldan itibaren özellikle İstanbul için aciliyeti olan bu dönüşümlerin gerçekleşmeye başlayacağına inanıyoruz. Planlı kentleşme için önemli enstrümanlar olarak gördüğümüz enerji verimliliği, yapılarda sürdürülebilirlik, inovasyon gibi konular 2014 yılında daha detaylı değerlendirilecek ve hayata geçirilmek üzere projelendirilecektir. Ortadoğu bölgesindeki çatışmaların bölgeyi daha geniş ölçekte etkilemesi piyasadaki risklerden biridir. Bir başka risk ise finans piyasalarında ortaya çıkabilecek dalgalanmalardır