07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

ERA’nın hedefi 2016 yılına kadar 200 ofis

TüRKİYE GEnELİnDE 4 ŞEhİRDE 22 BAYİLİĞİ BULUNAN ERA TüRKİYE, 2014’TE 200 OFİSE ULAŞMAYI PLANLIYOR. ŞİRKETİN YÖNETİM KURULU BAŞKANI CAN EKŞİOğLU DA YENİ YILA POZİTİF BAKTIKLARINI SÖYLEDİ.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 14:52


ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı can Ekşioğlu, 2013 yılının gayrimenkul bazında beklentilerin üzerinde geçtiğini söyledi. 2013 yılında süren 2B, Mütekabiliyet ve Kentsel Dönüşüm’ün sektöre olumlu yansıdığını ifade etti. Era olarak da yeni yatırımlarla büyüdüklerini ifade eden Ekşioğlu “2013 yılı bizim için de yeni ofislerimizle hızla büyüdüğümüz bir sene oldu. ERA’nın farklı yanlarını ve kültürünü oluşturmak için attığımız ilk adımların sağlam geri dönüşlerini aldığımız için umutluyuz. Önümüzdeki ay içinde yeni franchise yatırımcılarımızın da aramıza katılmasıyla 2014’te pozitif ve güvenle bakıyoruz” dedi.


DÖRT ŞEHİRDE 22 BAYİLİK AÇTIK


Türkiye genelinde bir senede İstanbul, İzmir, Ankara ve Aydın olmak üzere 4 şehirde 22 bayiliği hayata geçirdiklerini anlatan Ekşioğlu şöyle devam etti: “2014 yılında daha hızlı bir büyüme ön görerek birkaç yıl içinde 200 ofise ulaşmayı ve Türkiye genelinde franchising sistemiyle yeni ofisler açmayı hedefliyoruz. Franchise alanında yapılan yatırımlarda en hızlı geri dönüş sağlanabilen gayrimenkul danışmanlığı sektöründe girişimcilerimize, iş kurmaları ve yürütmeleri konusunda sürekli destek veriyoruz. En kritik konu olan yetişmiş işgücü sağlanması için, tecrübeli uzmanlar tarafından mesleki eğitimler verdiğimiz, kendi merkezimiz olan ERA Akademi’yi kurduk. Bu girişim sektörün ihtiyacı olan eğitimli gayrimenkul danışmanı kazandırılmasında önemli bir gelişmedir. hatta ilk eğitimleri ücretsiz olarak veriyoruz. Ayrıca sistemimize giren ofislerimizi geniş portföy ağı olanağı, ulusal ve uluslararası bilgi ağından yararlanma imkanı, entegre pazarlama, finansal, hukuki ve teknolojik altyapı desteği gibi özel ayrıcalıklarla iş hayatlarında sürekli destekliyoruz.”


DANIŞMANLIK ÖNEM KAZANDI


Gayrimenkul danışmanlığının da hızla ilerleyen sektörde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Ekşioğlu “Türkiye’de girişimcilik yapmak isteyen her 10 kişiden biri, franchise sistemiyle iş kurmak istiyor. Özellikle markanın gücünü fark eden Anadolu’daki girişimciler, bayilik ya da franchise yoluyla bir marka şemsiyesi altında çalışmaya çok hevesli. Gayrimenkul danışmanlığı yapan şirketlerin oranı Amerika’da ve Avrupa’ya kıyasla çok geride. hem sektörü iyileştirmek hem de bu oranları daha yüksek bir seviyeye taşımak için franchise ağımız ile sektöre katma değer kazandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu