06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

9 yaşındaki çocuğa köpek saldırdı

Gece ailesiyle evine giderken boynunda tasma bulunan köpeğin saldırısına uğrayan 9 yaşındaki çocuk kol ve bacaklarından yaralandı.

DHA29 Temmuz 2014 Salı 07:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2014 Salı 12:45
BALIKESİR'in Bandırma İlçesi'nde, gece ailesiyle evine giderken boynunda tasma bulunan köpeğin saldırısına uğrayan 9 yaşındaki Nazım Ahmet Dönmez, kol ve bacaklarından yaralandı. Daha önce de bir köpeğin saldırısına uğrayan Dönmez, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.
 
Bandırma'da Yaman Egeli İlkokulu 4'ncü sınıfa geçen Nazım Ahmet Dönmez, dün saat 23.00'te, ailesiyle birlikte bayram ziyaretinden evine dönerken, Mehmetcik Caddesi'nde, boynunda tasma bulunan ve 'Dogo argentino' cinsi olduğu belirtilen bir köpeğin saldırısına uğradı. Ailesinin ne yapacağını şaşırıp bağırdığı olayda küçük çocuğu köpeğin saldırısından, bu sırada yoldan geçen ve bir ağacın dalını kesen Murat Orhan köpeği korkutup uzaklaştırırak kurtardı. Bir süre önce de yine sokakta yürürken köpeğin saldırısına uğrayıp elinden ve yaralandığı belirtilen Nazım Ahmet Dönmez olayın şokundan uzun süre kurtulamadı. Çağrılan 112 Acil Servis ekiplerinin gelmesi ile önce sakinleştirilen Dönmez, daha sonra Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alındı. Soruşturmaya Bandırma Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.