05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

AA ekibinin konvoyuna saldırı!

Esed rejimine ait savaş uçaklarının Halep'in kuzeyinde seyir halindeki sivil araçlara saldırısında AA ekibi şans eseri yara almadan kurtuldu.

AA26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 13:47
Suriye savaş uçaklarının Halep'te seyir halindeki sivil araçları hedef alan saldırısından AA ekibi şans eseri kurtuldu.
 
 
Halep'te, gündüz vakitlerinde ağırlıklı olarak varil bombalarıyla yerleşim birimlerini vuran Esed rejimine ait savaş uçakları gece de sivil araçları hedef almaya başladı. Günlerdir ağır bombardırman altında tutulan kentte halk gündüz içeri kapanıp gece saatlerinde günlük ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkıyordu. 
 
 
Sürücüler, olası saldırılara karşı korunmak için çoğunlukla farlarını açmadan seyretse de, gece görüş kabiliyetine sahip olan savaş uçakları yine de büyük bir tehdit oluşturuyordu. Dün akşam saatlerinde Halep'in kuzeyindeki Kastillo ana yolunda seyreden sivil araçlara savaş uçaklarından ağır makineli silahlarla saldırı düzenlendi. 
 
 
Aynı konvoyda AA ekibinin içinde olduğu araç da vardı. AA ekibinin aracı şans eseri saldırıdan etkilenmedi ancak, saldırının hedefi olan önündeki araç içindekilerle birlikte tamamen yandı. Korku ve paniğe yol açan olayda bazı araçlar hasar görürken, ikinci bir saldırı ihtimaline karşın sürücüler hızla olay yerinden uzaklaştı.
 
 
Saldırının şokuyla sarsılan AA muhabiri, savaş uçağı tarafından vurulduktan sonra içindekilerle birlikte yanan aracı görüntüledi.