ABD ile 4. hava devriyesi

ABD ile Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde müşterek olarak gerçekleştirildiği hava devriyesinin 4’üncüsü yapıldı. İkisi Türk, ikisi ise ABD'ye ait olan 4 helikopter devriyeye katıldı.

İHA12 Eylül 2019 Perşembe 11:05 - Güncelleme: 12 Eylül 2019 Perşembe 12:34
ABD ile Türkiye'nin Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmaya çalıştığı Güvenli Bölge çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Türkiye ve ABD’ye ait helikopterler müşterek hava devriyesi gerçekleştiriyor. Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığında bekleyen 2 Türk helikopteri, PKK/YPG terör örgütünün kontrolündeki Suriye'nin kuzeyinden gelen 2 ABD helikopterine eşlik ederek sınırda devriye görevine başladı.
 
DEVRİYE GÖREVİ TAMAMLANDI
 
Suriye´nin kuzeyinde Türkiye ile ABD tarafından yapılan dördüncü hava devriyesi tamamlandı. Saat 11.00 sıralarında havalanan Türkiye ile ABD´ye ait 4 helikopter, sınırın iki yakasında 45-50 dakika süren ortak uçuşunu tamamladıktan sonra yeniden Akçakale´ye döndü. Türk Silahlı Kuvvetleri´ne ait helikopterler iniş yaptıktan sonra Türkiye tarafına gelen ABD helikopterleri, içlerindeki askeri personeli Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığı´na bıraktıktan sonra yeniden Suriye tarafında bulunan üs bölgesine döndü.
 
Dördüncüsü tamamlanan ortak hava devriyesinde Türk ve ABD askerlerinin Suriye´nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG´nin tahkimatlarını gözlemlediği ve elde edilen bilgilerin Müşterek Harekat Merkezi´nde iki ülke askeri yetkililerince değerlendirileceği kaydedildi.

İstanbullulara iftira atmıştı! İmamoğlu'nun Sözcüsü Murat Ongun'dan Fazilet Durağı itirafı