09 Temmuz 2020 Perşembe / 18 Zilkade 1441
Gece modu

ABD'nin zırhlı kulübeleri teröristlerin kazdığı mevzilere yerleştiriliyor

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye’nin Heseke iline bağlı Resulayn ilçesinde teröristlerin kazdığı tünellere ABD tarafından getirilen zırhlı kulübeler yerleştiriliyor.

DHA10 Eylül 2019 Salı 16:41 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 Salı 17:20
ABD’nin Irak üzerinden TIR'lar ile gönderdiği zırhlı kulübeler, Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan PKK/PYD’nin denetimindeki Resulayn ilçesine ulaştı. Kepçe yardımıyla kazılan tünel ve hendeklere bu zırhlı kulübeler yerleştiriliyor. PKK/PYD’li teröristlerin hazırladığı tünel ve hendeklerde çok amaçlı olarak kullanmak üzere yerleştirdiği zırhlı kulübelerin Türkiye’nin Fırat'ın doğusuna yönelik olası operasyonunda lojistik destek merkezi ve silahlı mücadele için kullanılacağı öne sürüldü.
 
Aynı gün güvenli bölge çalışmalarına ilişkin Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda ABD Avrupa Kuvvetler Komutan Yardımcısı Stephen Twitty ve ABD Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Thomas Bergeson, temaslarda bulunurken, diğer taraftan sınırın karşısındaki görüntüler ABD'nin ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.