17 Temmuz 2024 Çarşamba / 11 Muharrem 1446

Adalar Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu oy oranları nedir?

23 Haziran Adalar İstanbul seçim sonuçları açıklandı. Seçim sonuçları AA tarafından duyuruldu. Adalar’da oyların yüzde 100’ü sayıldı. Binali Yıldırım yüzde 28,63 oy oranı alırken Ekrem İmamoğlu yüzde 70,96 oy oranı aldı.

23 Haziran 2019 Pazar 07:00 - Güncelleme:
Adalar Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu oy oranları nedir?

23 Haziran Adalar İstanbul seçim sonuçları açıklandı. Seçim sonuçları AA tarafından duyuruldu.  Adalar’da oyların yüzde 100’ü sayıldı. Binali Yıldırım yüzde 28,63 oy oranı alırken Ekrem İmamoğlu yüzde 70,96 oy oranı aldı. 

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

ADALAR SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BİNALİ YILDIRIM'DAN İLK AÇIKLAMA

Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Seçim Kurulu'nun seçimlerin sonuçları ile ilgili yasağını kaldırdığını hatırlattı.
 
"Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum." diyen Yıldırım, şunları kaydetti:
 
"Bu seçim kampanyası boyunca bizimle beraber yoğun bir çalışma içine giren, elinden gelen bütün gayreti gösteren yakın çalışma arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarına, bizi dinleyen, projelerimizi, vaatlerimizi anlatma fırsatı veren İstanbulumuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık gösteren aileme de bu vesileyle teşekkür ediyorum.
 
Seçim demek, demokrasi demektir. Bu seçimler de Türkiye'de demokrasinin en iyi şekilde, kusursuz işlediğini bir kez daha ortaya koymuştur. Elde edilen sonuçlar tabii ki kesin olarak daha sonra açıklanacaktır."
 
Bu sonuçların İstanbul'a, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini dileyen Yıldırım, "Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımızın İstanbul'a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bir kez daha İstanbulluların verdiği kararın gelecek 5 yıl için kadınlarımız, çocuklarımız ve bütün İstanbul'da yaşayan 15 milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

31 MART ADALAR BELEDİYE SEÇİM SONUÇLARI HANGİ ADAY YÜZDE KAÇ OY ALDI?

31 Mart seçimlerinde Adalar’da CHP’li Erdem Gül yüzde 44,1’lik oy oranıyla belediye başkanı seçildi.

SANDIK SEÇMEN LİSTELERİ AYNI OLACAK

23 Haziran 2019 Pazar günü yapılmasına karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçiminde yine yenilenmesine karar verilen 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kullanılmış olan sandık seçmen listeleri geçerli olacak.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI 

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayları şöyle:

AK Parti + MHP Cumhur ittifakı- Binali Yıldırım

CHP + İYİ Parti Millet İttifakı- Ekrem İmamoğlu

2019 YEREL SEÇİMLERİ

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gitti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullandı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi seçime katıldı.