06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı personel alımı 2019 şartları neler?

Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı personel alımı 2019 şartları neler? gibi soruların yanıtları arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Adalet Bakanlığı güncel bir ilan yayımlayarak bünyesine 78 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Bu kapsamda, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere farklı alanlarda kamu personeli alınacak. Devlet Personel Başkanlığı'nın da resmi sayfasından yayınlanan duyuruya göre başvurular 30 Eylül tarihinde başlayacak. Adalet Bakanlığı personel alımı hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik. İşte tüm detaylar...

28 Eylül 2019 Cumartesi 10:17 - Güncelleme: 28 Eylül 2019 Cumartesi 10:17
Adalet Bakanlığı personel alımları her dönem olduğu gibi yoğun ilgi görüyor. Adalet Bakanlığı, 20 ayrı pozisyon için 78 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?  Adalet Bakanlığı personel alımı 2019 şartları neler? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu.  Devlet Personel Başkanlığı'nın da resmi sayfasından yayınlanan duyuruya göre başvurular 30 Eylül tarihinde başlayacak. Adalet Bakanlığı personel alımına dair merak edilen detaylar haberimi içerisinde yer alıyor.
 

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?  
Adalet Bakanlığı personel alım başvuruları 30 Eylül'de başlayacak. Başvurular istenilen belgelerle 14 Ekim tarihlerine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya son başvuru tarihinde bakanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapılabilecek.Sözlü sınava katılma şartlarını taşıyanların listesi "www.adalet.gov.tr" adresinden duyurulacak.
 
Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere sözlü sınav başarı sırasına göre, Kıdemli Yazılım Mimarı (2), Kıdemli Çözüm Mimarı (1), Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı (5) Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı (1), Kıdemli Sistem Uzmanı (2), Kıdemli Sistem Yazılımları Uzmanı (2), Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı (2), Yazılım Geliştirme Uzmanı (36), Uygulama Sunucusu Uzmanı (2), Bilgi Güvenliği Uzmanı (7), Sistem Uzmanı (9), Ağ Uzmanı (1), Veri Tabanı Uzmanı (2), İçerik Yönetim Sistemi Uzmanı (2), Yazılım Test Uzmanı (3) ve Sistem Yazılımları Uzmanı (1) olmak üzere toplam 78 personel alınacak.
 
ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2019 ŞARTLARI NELER?
Başvuru şartlarını taşıyan aday adayları arasından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu (2018-KPSSP3) puanının yüzde 70'i ile Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanının yüzde 30'u hesaplanarak elde edilecek toplam puana göre, her bir grup ve pozisyon için ayrı ayrı en yüksek puana sahip olanlardan başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre alım yapılacak pozisyonunun 10 katı aday arasından sözlü sınav başarı sırasına göre yerleştirme yapılacak.
 
KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak ve yabancı dil sınavına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı da sıfır olarak hesaplanacak.