05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

Apatman dairesi kül oldu

Ev yangınında bir apartmanın son katı yanarak kullanılamaz hale geldi.

İHA29 Temmuz 2014 Salı 07:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2014 Salı 09:55

Ramazan Bayramının ilk günü, Bilecik’te meydana gelen ev yangınında bir apartmanın son katı yanarak kullanılamaz hale geldi.  
 
Edinilen bilgiye göre saat 23:00 sularında İsmetpaşa mahallesi Yeniyol sokak da meydana gelen ev yangınında 4 katlı bir apartmanın 4’üncü katı tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Tüp patlaması olduğunu iddia eden mahalle sakinleri, itfaiyenin geç gelmesine tepki gösterirken, yangına iki adet itfaiye, bir adet orman yangın söndürme aracı ve bir adet Bilecik Belediyesi sulama tankı katıldı. Olay yerine çok sayıda Emniyet mensubu ve Bilecik Belediyesi NAK arama ekipleri tahsis edildi. İtfaiye ekipleri bir buçuk saatlik çalışmanın ardından yangını güçlükle kontrol altına alabildi.
 
Evde, gençlerin oturduğu ve bekar evi olduğu belirlenirken, yangın esnasında evde kimsenin olmaması büyük bir faciayı önlemiş oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 
Ayrıca olay mahallinde, Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Nihat Can ve Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Milletvekili Yaşar Tüzün’de yer aldı.