08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Arananlar içinde olan en kritik isim teslim oldu

Paralele yapı operasyonlarında İstanbul'da 6 kişi daha teslim oldu. Eski İstihbarat Şube Müdürü Demirhan da teslim olan isimler arasındaydı.

24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 15:41
22 Temmuz Operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan İstihbarat Şubesinde görev yapan Erol Demirhan, Ahmet Öztürk, Muhammed İkbal Karaduman, Muhammed Ali İkli, Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına gelerek teslim oldu.
 
Avukat Hüseyin Ataol eşliğinde emniyete gelen İstanbul Eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan “Kaçacak herhangi bir şuç işlemedik" diye konuştu.
 
Şüpheliler arasında yer alan emniyet amiri İsmail Arslan da Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek teslim oldu. Aslan, gazetecilere açıklama yaparken gözyaşlarını tutamadı.
 
Aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan polis memuru Murat Hamarat da teslim olan bir diğer isimdi. 
 
İstanbul Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 104 emniyet görevlisi gözaltına alınmıştı.
 
22 EMNİYET GÖREVLİSİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
 
Şüphelilerden 75’i için ek gözaltı süresi alındı. İfade işlemleri tamamlanan 22 emniyet görevlisi ise Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.