08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Başbakan Erdoğan, Murat Göğebakan’ın cenazesine katılacak mı?

Murat Göğebakan’ın hayatını kaybettiği hastaneye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım aileye taziyede bulundu. Üzüntüsünü dile getiren Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da cenazeye katılacağını söyledi.

İHA31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 16:30
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, lösemi kanseri nedeniyle hayatını kaybeden ünlü sanatçı Murat Göğebakan’ın ailesini ziyaret etti. Sanatçının hayatını kaybettiği Medipol Üniversite Hastanesi’ne gelen Binali Yıldırım, basın mensuplarına açıklamada bulundu.
 
“MURAT KARDEŞİMİZİ ÇOK ÖZLEYECEĞİZ”
 
Murat Göğebakan’ın sevilen bir sanatçı olduğunu belirten Binali Yıldırım, “Çok sevdiğimiz değerli sanatçımız Murat Göğebakan kardeşimiz bir süredir tedavi görmekteydi. Bu sabah Hak’kın rahmetine kavuştu. Genç yaşta aramızdan ayrıldı. Milletin gönlüne taht kuran Murat kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Evlatlarına, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun. Murat kardeşimizi çok özleyeceğiz. Mekanı cennet olsun. Yarın cenazesi Fatih Camii’nde kılınacak daha sonra memleketi olan Adana’ya nakledilecek ve orada defnedilecektir” dedi.
 
“BAŞBAKAN ERDOĞAN CENAZEYE KATILACAK”
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cenaze törenine katılacağını ifade eden Binali Yıldırım şunları söyledi: “Kısa bir süre önce sayın başbakanımız evinde ziyarette bulunmuştu. O ziyarette ben de vardım. Kendisiyle sohbet etme fırsatı bulmuştuk. Başbakanımız da bir mani hal olmazsa yarın cenazede hazır bulunacak. Üzgünüz ama mukadderat diyoruz. Her canlı ölümü tadacak. Bize düşen onun hatıralarını yaşatmaktır. Onun bu genç ömrüne sığdırdığı öneli eserleri, memleket sevgisini gelecek nesillere taşımak olmalıdır.”