18 Temmuz 2024 Perşembe / 12 Muharrem 1446

Başbakan'dan Ergin Saygun'a ziyaret

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ameliyat olan emekli Orgeneral Ergin Saygun'u, Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nde ziyaret etti.

AJANSLAR9 Şubat 2013 Cumartesi 07:00 - Güncelleme:
Başbakan'dan Ergin Saygun'a ziyaret
Başbakan Erdoğan, yoğun bakımda tedavileri devam eden sanatçı Müslüm Gürses ile İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'i Şişli'deki Memorial Hastanesi'nde ziyaret ettikten sonra Halkalı'daki Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'ne geçti.

Erdoğan, burada, 'Balyoz Planı' davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan, ancak sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verilen ve önceki gün de kalp ameliyatı geçiren emekli Orgeneral Ergin Saygun'u ziyaret etti.

Yaklaşık 15 dakika süren ziyaretin sonunda Başbakan Erdoğan, Saygun'un doktorlarından sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Ziyarette, Saygun'un kızı Ece Saygun da bulundu.

İÇERİDE NELER YAŞANDI?

Emekli Orgeneral Ergin Saygun'un kızı Ece Saygun içeride neler yaşandığı attığı tweetlerle anlattı.

İşte Ece Saygun'un tweetleri:

"Başbakan geldi. Babamı yoğun bakımda ziyaret etti. Babam görünce çok şaşırdı, toparlanmaya çalıştı. Başbakan, ben, ağabeyim ve mucize hocamız girdik yanına. Babama moral oldu. Herhangi bir şey konuşmadık tabiki. Babam konuşmak isteyince oksijenini çıkardılar. "Zahmet ettiniz, teşekkür ederim" dedi. Ama bunu uzun sürede söyledi tabi. Yanında fazla kalmadık, yaklaşık 5/7 dakika. Zaten solunum cihazından bugün çıkarıldı, yorgun...Benim için şu anda en önemli şey babamın morali ve hayata tutunması! Tüm arayanları tek tek söyledim gözleri doldu. Bu ziyaret de moral"

Mehmet Akif Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Başbakan Erdoğan'ın ziyaretiyle ilgili bilgi veren Ece Saygun, "Başbakan dünde telefonla arayarak durumuyla ilgili bilgi almıştı. Babam çok şaşırdı. Böyle bir toparlanmaya çalıştı. Ben daha çok şoke oldum. Bugün hiç görememiştim. Babamı iyi görmemle birlikte Başbakanı unutup koşup babamın elini öpmeye çalıştım. İlk anda babam şöyle bir kıpırdanıp toparlanma ihtiyacı hissetti. Sonra da konuşmaya çalıştı. 'Zahmet ettiniz' dedi. 'Arayan herkese teşekkür ediyorum' dedi." ifadelerini kullandı.

Ziyaretin yaklaşık 10 dakika sürdüğünü belirten Ece Saygun, "Bu sabah da Cumhurbaşkanımız, Genelkurmay Başkanımız aradılar. Bugün bu noktada olduğumuza inanamıyorum. Her şeyden önce hocamıza çok teşekkür ediyorum. Daha önce de söylemiştim; ona bir baba borcumuz var." diye konuştu.

Ergin Saygun'un oğlu Tolga Saygun da, "Güne böyle bir moralle başladık. Düne göre çok iyi idi. Solunum cihazı çok rahatsızlık veriyordu kendisine. Sürekli onu çıkarmaya çalışıyordu. Çok yavaş bir şekilde olsa bile iyiyim diyebildi. Sabah görmemle şimdi Sayın Başbakanla görmem arasında çok büyük fark vardı. Hoş geldiniz, zahmet ettiniz gibisinden cümleler de kurdu. Başbakan geçmiş olsun dileklerini iletti. İyi olacaksınız merak etmeyin dedi. Hasta ziyaretinde söylenebilecek şeyleri söyledi. Aralarında diyalogdan çok babamın bir şeyler söylemeye, iletmeye çalışmasıyla geçti. Sayın Başbakanında babamın söylediklerini anladığını belli etmesi şeklinde geçti. Moral oldu kendisine devletin yanında olduğunu görmek." şeklinde konuştu.