19 Mayıs 2024 Pazar / 12 Zilkade 1445

Bir İBB klasiği! Yoluna yürüyerek devam eden vatandaşlar isyan etti: Her tarafta böyle sıkıntı var

Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nın bir bölümünde seferler yapılamıyor. Seferlerde yaşanan aksama nedeniyle, araçlardan inen yolcular Yusufpaşa-Beyazıt durakları arasında tramvay yolunda yürümek zorunda kaldı. İşe gitmek için yol çıkan vatandaşlar tepki gösterdi.

AA28 Ekim 2023 Cumartesi 10:20 - Güncelleme:
Bir İBB klasiği! Yoluna yürüyerek devam eden vatandaşlar isyan etti: Her tarafta böyle sıkıntı var

Teknik arıza nedeniyle bazı durakları arasında seferlerin yapılamadığı Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nda ulaşım normale döndü. İşe gitmek için yürüyen vatandaşlar tepki göstererek, "3-4 senedir bu şekilde arızalar yaşanıyor. Sabah koşusu yaptık. Yürüyüş maratonu yaptık. Aynen devam çok güzel. Sadece buraya mahsus değil her tarafta böyle sıkıntı yaşanıyor." dedi.

Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "T1 Kabataş Bağcılar Tramvay Hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Kabataş-Beyazıt ve Yusufpaşa-Bağcılar arasında yapılmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Seferlerde yaşanan aksama nedeniyle, araçlardan inen yolcular Yusufpaşa-Beyazıt durakları arasında tramvay yolunda yürümek zorunda kaldı.

Arıza nedeniyle Yusufpaşa durağında inerek işe gitmek için yürüyen Fahri Özbaysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3-4 senedir bu şekilde arızaların yaşandığını söyleyerek, "Sabah koşusu yaptık. Yürüyüş maratonu yaptık. Aynen devam çok güzel. Sadece buraya mahsus değil her tarafta böyle sıkıntı yaşanıyor. 15-20 dakikadır yürüyorum." dedi.

Bazı vatandaşlar da tramvay hattındaki arızalar nedeniyle bazı günler yürümek zorunda kaldıklarını belirterek, duruma tepki gösterdi.

Metro İstanbul'dan daha sonra yapılan paylaşımda, yapılamayan seferlerin normale döndüğü bilgisi verildi.

  • tramvay aksama
  • yolcular yürüme
  • Kabataş-Bağcılar