07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Bolu’da, FETÖ sanığı askerlere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Bolu'da, 3'ü tutuklu 10 askerin yargılandığı FETÖ/PDY davasının bugün görülen duruşmasında, tutuklu sanıklara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

AA27 Eylül 2017 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 27 Eylül 2017 Çarşamba 15:45
Bolu'da, eski Bolu 2. Komando Tugay Komutanı ve sözde Bolu ve Düzce Sıkıyönetim Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan ve Yüzbaşı Nuri Kıyak'ın tutuklu ve 7 askerin de tutuksuz olarak yargılandığı FETÖ/PDY davasının bugünkü duruşmasında karar verildi. Duruşmada hazır bulunan sanıklardan Tuğgeneral Güneşer, son sözünde kumpasa kurban gittiğini ve yargılandığı süre boyunca bu kumpasın ayak izlerini göstermeye çalıştığını belirterek beraatini talep etti. Tutuklu bulunan diğer sanıklar da son sözlerinde beraat taleplerini dile getirdiler.
 
Sanıkların son sözlerinin ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan ve Yüzbaşı Nuri Kıyak’ı, ‘anayasal düzeni ortadan kaldımaya teşebbüs’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, tutuksuz yargılanan 7 sanığın ise beraatlerine karar verdi.