08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Boşandığı Eşinin Kulağını Jiletle Kesip Tecavüz Etti

Adana'da 29 yaşındaki İdris K., 6 ay önce boşandığı eski eşi 23 yaşındaki Elif A.'yı 'Çocuklar seni özledi' diyerek götürdüğü köyünde, jiletle kulağını ve kolunu kesip tecavüz etti.

27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 16:20

İddiaya göre, Elif A. ile İdris K., 3 yıl süren evliliklerini şiddetli geçimsizlik yüzünden 6 ay önce boşanarak sonlandırdı. Evlilikten dünyaya gelen 2 çocuğunun velayetini alan İdris K., Niğde'nin Ulukışla İlçesi'ne bağlı Tosunali Mevkii'ndeki evine gitti. İdris K., önceki gün, Adana'ya aynı zamanda uzaktan da akrabası olan Elif A.'nın yanına geldi. Eski eşine "Çocuklar seni özledi, görmek istiyor. İstersen gidelim" dedi. Bir fabrikada işçi olarak çalışan Elif A., yanında erkek kardeşi ve annesiyle birlikte çocuklarını görmek için Niğde'ye gitti. Ancak genç kadın bir gün sonra annesi ve kardeşini "Siz gidin ben bir gün sonra geleceğim" diyerek onları Adana'ya gönderdi. İdris K., eski eşi ile kardeşi ve annesi gittikten sonra "Çalıştığın yerde biriyle ilişkin varmış" diyerek tartışmaya başladı. Bunun üzerine Elif A. eşyaları toplayıp Adana'ya dönmek istedi. Öfkelenen İdris K., eşini tekme tokat dövdü. Ardından da jiletle sağ kulak memesini ve kollarını kesti. Daha sonra da tecavüz etti. Akşam eve gelen İdris K.'nın babası eski gelinini yaralı halde bulunca, otomobille Adana'daki ailesine getirip teslim etti.

Kızlarının yaralı olduğunu gören ailesi onu Adana Devlet Hastanesi'ne götürürken, polise de ihbarda bulundu. Şikayet üzerine yakalanan İdris K. ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.