28 Mayıs 2022 Cumartesi / 27 Sevval 1443

Bunu da yaptılar! Yunan medyasından PKK propagandası

Yeni tip koronavirüs nedeniyle yaz sezonuna önlemlerle başlayan Türkiye'nin başarısı, Yunanistan'ı rahatsız etti. Yunan yayın organı Greek City Times, propaganda için terör örgütü PKK'ın elebaşı Murat Karayılan'ın sözlerini manşete taşıdı.

26 Haziran 2020 Cuma 08:22 - Güncelleme:

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) etkin bir şekilde mücadele eden Türkiye'nin, kriz anlarını doğru yönetip durgunluğa fırsat vermeden turizm sezonuna adım atması, bazı rakipleri tarafından endişeyle karşılandı.

YUNANİSTAN'IN KARA PROPAGANDASI

Kurduğu güvenli seyahat sertifikası dahil olmak üzere kapsayıcı sağlık sistemi sayesinde yerli ve yabancı turist için birçok tehlikeyi bertaraf eden Türkiye’nin, kriz anlarında süreci doğru yönetip durgunluğa fırsat vermeden turizm sezonuna adım atması ise, bazı rakipleri tarafından endişeyle karşılanıyor.

Yakın coğrafyalarda yer aldığı için turizmde rakip olarak nitelendirilen Yunanistan, sistematik işleyen bir sağlık sistemi olmamasının sonucunda yaz sezonunu resmi olarak başlatamamışken, bunun acısını Türkiye’den çıkarmaya çalışıyor.

Yunan medyası Türkiye’nin güvenliliğine dair soru işaretleri oluşturmaya çalışırken bu karalama kampanyasına eklenen yeni bir haber, yaşadıkları endişeyi de gözler önüne serdi.

"TÜRKİYE'DE CAN GÜVENLİĞİNİZ YOK"

Yunan yayın kuruluşunun, PKK elebaşı Murat Karayılan’ın sözlerini manşete taşıdığı haber, medya kuruluşlarının rekabette çıtayı ne kadar düşürmeye çalıştığını da kanıtladı.

PKK elebaşının terör yanlısı basın organlarına verdiği röportajdan kesitlere yer veren Greek City Times, Karayılan’ın "Türkiye bir savaş alanı ve seyahat etmek için güvenli bir rota değil." sözlerine yer verdi.

PKK’nın Türk ordusuna karşı savaştığını söyleyen Karayılan, Türkiye’nin aktif bir savaş bölgesi olduğunu iddia ederek Avrupa’dan gelecek turistlerin can güvenliği olmadığını söyledi.

"SORUMLULUK ALMAYIZ"

PKK elebaşının, "Turistleri hedef alacağımızı söylemiyorum, ama burada bir savaş var. Savaş bölgesine girip hasar görürlerse sorumluluk alamayız." sözlerini tam sayfa manşete taşıyarak PKK sözcülüğü üstlenen Greek City Times, rekabette ne kadar alçaldığını da gösterdi.