17 Mayıs 2021 Pazartesi / 5 Sevval 1442
Gece modu

İOKBS Bursluluk sınavı 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınavı sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

‘Bursluluk sınavı sonuçları hangi tarihte açıklanacak? İOKBS Bursluluk sınavı 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak?’ sorularına adaylar tarafından yanıt aranmaya devam ediyor. Bursluluk sınavlarının açıklanmasına saatler kala öğrenciler eğitimleri boyunca alacakları bursların kendilerine çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinde adaylara duyurulacak. Bursluluk sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre 22 Temmuz 2019 tarihinde kurumun resmi internet sitesi üzerinden görüntülenebilecek. Sınav sonuçlarına sayfamızdaki MEB giriş ekranı için tıklayınız bölümünden ulaşabilirsiniz.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:06 - Güncelleme: 20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:06

Bursluluk Sınavı sonuçları son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanmasına çok kısa bir süre kaldı. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinde adaylara duyurulacak. Eğitimleri süresince burs almak isteyen öğrenciler heyecan bu sınavın sonuçlarını bekliyor. Adaylar, ‘Bursluluk sınavı sonuçları hangi tarihte açıklanacak? İOKBS Bursluluk sınavı 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak?’ sorularına yanıt arıyor. Sınav sonuçlarını öğrenmek için adayın TC No ve doğum tarihi ile http://odsgm.meb.gov.tr/ sitesine giriş yapması yeterli olacaktır. İşte haberimizin detayları…

 

MEB GİRİŞ EKRANI  İÇİN TIKLAYINIZ

 

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bursluluk sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre 22 Temmuz 2019 tarihinde kurumun resmi internet sitesi üzerinden görüntülenebilecek.

SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav sonuçlarını öğrenmek için adayın TC No ve doğum tarihi ile http://odsgm.meb.gov.tr/ sitesine giriş yapması yeterli olacaktır.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.

SINAV İTİRAZLARI

a. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar; soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içerisinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak veya yazılı olarak ÖDSGM’ye yapılabilecektir.

b. Elektronik ortamda veya yazılı olarak yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir. Yazılı yapılan itirazlarda, ücret yatırıp itiraz başvurusu ile birlikte banka dekontu/ATM işlem fişi göndermeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

c. 6/1/1982 tarihli ve 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

ç. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

d. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

e. İtirazların cevaplanmasındaki süre için ÖDSGM’ye gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.

f. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.