Çankırı sallanıyor! Bir deprem daha meydana geldi

Çankırı'da 4,7 ve 4,8 büyüklüğünde meydana gelen iki depremin ardından artçı depremler devam ediyor. AFAD'ın yaptığı son açıklamaya göre, saat 14.46'da 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

AA14 Eylül 2019 Cumartesi 09:12 - Güncelleme: 14 Eylül 2019 Cumartesi 15:22

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Çerkes ilçesinde, saat 09.00'da 4,7 büyüklüğünde, 09.03'te ise 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntıları kaydedildi.

İlk depremin 13,66 kilometre, ikinci depremin ise 4,13 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Depremler Ankara ve diğer çevre illerde de hissedildi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Deprem sonrası şu ana kadar olumsuz bir ihbar alınmamıştır" denildi.

BİR DEPREM DAHA
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Çerkeş ilçesinde saat 14.46'da 7 kilometre derinlikte ve 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 
 

VALİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, kentte meydana gelen 4,7 ve 4,8 büyüklüğünde depremlerle ilgili şu ana kadar kendilerine ulaşan bir olumsuzluk bulunmadığını bildirdi.

Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AFAD verilerine göre Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde saat 09.00'da 4,7, 09.03'te ise 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntısı oluştuğunu söyledi.

İlk bilgilere göre bir olumsuzluk bulunmadığına işaret eden Aktaş, "Vatandaşların tedirgin olmamaları gerekir. Şu ana kadar bize ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor." dedi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı da geçmişte ilçede büyük bir deprem olduğunu belirterek, vatandaşların ilk anda tedirginlik yaşadığını ancak herhangi bir sorun bulunmadığını kaydetti.

Dünyanın en tehlikeli yolunda yürekleri ağızlara getiren yolculuk