09 Mart 2021 Salı / 25 Recep 1442
Gece modu

Çatışmadan kaçan teröristler yakalandı

GENELKURMAY Başkanlığı, Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Ceylanpınar İlçesi'nde, geçen 23 Temmuz'da askerler ile çıkan çatışmada kaçan bir teröristin yakalandığını açıkladı.

27 Temmuz 2014 Pazar 07:00 - Güncelleme: 27 Temmuz 2014 Pazar 13:29
Ceylanpınar'ın Suriye sınırındaki Yukarıdoruklu Mahallesi'nde, geçen 23 Temmuz'da sınırı geçen terörist grup ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada örgüt üyelerinden biri ölü ele geçirilirken, 1'i yaralı, diğeri sağ olarak kaçtı. Güvenlik güçleri, Batman nüfusuna kayıtlı Mardin'de yaşayan H.K. adlı örgüt üyesini teröristi yakalayarak gözaltına aldı. H.K., sorgulanmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:
 
"23 Temmuz 2014 tarihinde Şanlıurfa/Ceylanpınar İlçesi Yukarıdoruklu Mahallesi sınırları içerisinde meydana gelen silahlı çatışma sonrasında kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, Şanlıurfa/Ceylanpınar İlçesi Sarıçeşme Mahallesi mülki sınırları içerisinde, silahsız ve techizatsız olarak yakalanmıştır."
 
Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı bildirildi.