08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

CHP'li belediye Suriyelileri kovdu

CHP'li Mudanya Belediyesi, parklarda yatıp kalktıları gerekçesiyle Suriyeli mültecileri ilçe dışına çıkardı.

28 Temmuz 2014 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 09:51
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Bursa’nın Mudanya ilçesine sığınan Suriyeli aileler, sahili ve parkları mesken tutmaları üzerine Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe dışına çıkarıldı.
 
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Bursa'nın Mudanya ilçesine sığınan Suriyeli aileler, sahili ve parkları mesken tutmaları üzerine Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe dışına çıkarıldı.
 
PARKLARDA YATIYORLAR DİYE İLÇE DIŞINA ATTILAR
 
İlçede Suriyeli göçmenlerin sayısının her geçen gün artması ve camilerde, sokaklarda dilenerek kazanç sağlamaya çalışmalarının ardından belediye göçmenleri ilçe dışına çıkarma kararı aldı. 
 
"MUDANYA HALKINI BEZDİRDİLER" DEDİLER
 
Belediyenin sitesinde "Mudanya halkını adeta bezdirdiler" gibi ifadelerin kullanıldığı bilgi notunda Suriyeli göçmenler için şu ifadeler kullanıldı:
 
"Özellikle, binlerce insanın huzur turu attıkları Güzelyalı sahili kordon boyunda kimseye aldırış etmeden çoluk çocuk yerlere serdikleri yataklara gelişi güzel olarak yatarak insanları adeta tedirgin ediyorlardı. Aynı görüntülerin Mudanya Belediye sarayı karşısında bulunan İsmet İnönü bulvarında da yaşandığı ve ilçe halkının yoğun şikayetleri karşısında zabıta müdürlüğü ekiplerince Suriyeli sığınmacılar ilçe dışına çıkarılmaya başlandı."
(Sabah)