19 Mayıs 2022 Perşembe / 18 Sevval 1443

CHP'li Sezgin Tanrıkulu şaşırtmadı: AKINCI TİHA rahatsız etti

Terörle mücadelede büyük bir başarı sağlayan yerli ve milli üretim insansız hava araçları CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu rahatsız etti.

25 Mayıs 2020 Pazartesi 14:09 - Güncelleme:

Türkiye'nin taarruz sınıftaki ilk insansız hava aracı olan ve Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI'nın geliştirme aşamaları AKINCI adı verilen belgeselle ilk kez gözler önüne serildi.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, belgeselin yayımlandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Bu paylaşımdan kısa bir süre sonra "PYD terör örgütü değildir" diyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'ndan ses geldi.

SİHA ve AKINCI TİHA'nın terörle mücadeledeki başarısından dolayı rahatsız olan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, sosyal medya hesabından şu şekilde açıklamada bulundu:

"Savaşı, savaş araçları üretimini, ölümü ve öldürmeyi “çocuk oyuncağı”, sosyal medyada takipçi artırma, ergenlik atarları gibi atraksiyonlarla bu dönemde parlatılmasını sakin bir biçimde bir kez düşünün derim."

SİHA’LARDAN DA RAHATSIZ OLMUŞTU

CHP'li Sezgin Tanrıkulu daha önce de silahlı insansız hava araçları için “Böyle yöntem olmaz. Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA’lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur” demişti.