7 Ağustos 2022 Pazar / 10 Muharrem 1444

Usta oyuncu Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı

Usta oyuncu Cüneyt Arkın Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

DHA30 Haziran 2022 Perşembe 09:37 - Güncelleme:

Türk doktor, oyuncu, senarist, yapımcı ve yönetmen, Yeşilçam'ın usta isimlerinden Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla getirildiği hastanede 28 Haziran'da hayatını kaybetti.

Arkın için bu sabah Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Arkın'ın naaşı törenin ardından Teşvikiye Camii'ne getirildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gibi çok sayıda siyasetçi, Mahmut Cevher, Nuri Alço, Tamer Yiğit, Türkan Şoray, Serdar Gökhan, Kerem Alışık, Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit gibi çok sayıda sanatçı ve yüzlerce kişi katıldı.

Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır'ın cenaze esnasında ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Arkın, kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

"HESAP KİTAPTAN UZAKTI"

Tarihçi İlber Ortaylı, "Fikirleri önemli. Bu memlekette sağ ile solun beğendiği bir sanatçı. Büyük sanatçılar öyle olur zaten. Siyasetçi değildi ancak yeterince siyasiydi. Şuursuz bir aktör değildi. O kuşakta öyleleri var. Çok az görüştük ama bana iltifat ederdi. Mütevazı biriydi. İnanılmayacak kadar hesap kitaptan uzaktı. Çocuk gibiydi çünkü büyük bir adamdı" diye konuştu.

"ELİNİ ÖPEBİLME ŞANSINA ERİŞTİM"

Sunucu Kenan İmirzalıoğlu, "Ben en son kendisine programdan bir selam göndermiştim. Yıllar önce bir organizasyonda yan yana gelme şansımız oldu. Elini öpebilme şansına eriştim. Çocukluk kahramanımı karşımda görüp elini öpmemek mümkün değildi. Birbirimize karşı güzel bir muhabbetimiz vardı" dedi.

"TOPLUMUN BİRLEŞTİRİCİ ÖZELLİĞİYLE ÇOK ÖNEMLİ BİR İSİMDİ"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise "Türk halkımızın başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun. Çok önemli bir değerimizi kaybettik. Toplumun birleştirici özelliğiyle çok önemli bir isimdi. Hepimize örnek bir insandı. Allah rahmet eylesin" şeklinde konuştu.