• $ 5,3392
 • € 6,0888
 • 221.966
 • 95.411
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

TSK 99/1 askerlik yerleri öğrenme 2019 Şubat celp dönemi MSB askerlik yerleri sorgulama ekranı

MSB askerlik yerleri son dakika açıklaması geldi. 99/1 askerlik yeri öğrenme EDevlet sorgulama ekranı erişime açıldı. Merakla beklenen 2019 Şubat celbi 99/1 askerlik celp yerleri açıklandı. Günler öncesinde askere gidecek adaylar tarafından; 99/1 askerlik yeri öğrenme EDevlet sorgulama nasıl yapılır? 99/1 askerlik celp yerleri açıklandımı? Milli Savunma Bakanlığı'nın MSB askerlik yeri sorgulama sayfası erişime açıldı mı? 2019 Şubat ayı celp dönemi askerlik yeri nasıl öğrenilir? E-Devlet asal celp dönemi askerlik sevk yerleri TC kimlik no ile sorgulaması nasıl yapılır? sorularına yanıt aranıyor. Heyecanla beklenen askerlik yerleri bugün E Devlet üzerinden erişime açılacak. Vatani görevlerini ifa etmek isteyen on binlerce er adayı tarafından sorgulanıyor. Teslim olacakları birlikleri E Devlet üzerinden görüntülemek isteyen on binlerce kişi, Milli Savunma Bakanlığı'nın askerlik yeri sorgulama sayfası üzerinden bilgi edinebilecek. 99/1 askerlik celp yerleri için beklenen güne girildi. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü 15 Ocak tarihinde açıklanacağı daha önceden duyurulan askerlik yerleri, E-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. E Devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra TC ile 99/1 askerlik yerleri öğrenilebilecek. 99/1 askerlik 2019 şubat celp yerleri bugün öğrenilecek! Askerlik yeri öğrenme saat kaçta açıklanır? Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 99/1 askerlik yerleri sorgulama ekranı, açıklandı mı? MSB TSK son dakika askerlik yerleri ne zaman belli olacak? 2019 Şubat celbi askerlik yerleri nasıl öğrenilecek? E Devlet giriş er sınıflandırma sonucunu sorgulama ve ASAL sevk başvurusu nasıl yapılır? Askerlik yerleri ile ilgili MSB son dakika açıklaması ve detayları haberimizde...99/1 erlerin askerlik yerlerini sorgulama işlemleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Sınıflandırma sonuçlarının ASAL tarafından yapılmasının ardından askere gidecek olan kişiler görev yapacakları yerleri sorgulamaya başladı.

 • 38
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

 

 

 

MSB askerlik yerleri son dakika açıklaması geldi. 99/1 askerlik yeri öğrenme EDevlet sorgulama ekranı erişime açıldı. Merakla beklenen 2019 Şubat celbi 99/1 askerlik celp yerleri açıklandı. Günler öncesinde askere gidecek adaylar tarafından; Milli Savunma Bakanlığı'nın MSB askerlik yeri sorgulama sayfası erişime açıldı mı? 2019 Şubat ayı celp dönemi askerlik yeri nasıl öğrenilir? E-Devlet asal celp dönemi askerlik sevk yerleri TC kimlik no ile sorgulaması nasıl yapılır? sorularına yanıt aranıyor. Heyecanla beklenen askerlik yerleri bugün E Devlet üzerinden erişime açılacak. Vatani görevlerini ifa etmek isteyen on binlerce er adayı tarafından sorgulanıyor. Teslim olacakları birlikleri E Devlet üzerinden görüntülemek isteyen on binlerce kişi, Milli Savunma Bakanlığı'nın askerlik yeri sorgulama sayfası üzerinden bilgi edinebilecek. 99/1 askerlik celp yerleri için beklenen güne girildi. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü 15 Ocak tarihinde açıklanacağı daha önceden duyurulan askerlik yerleri, E-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. E Devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra TC ile 99/1 askerlik yerleri öğrenilebilecek. Askerlik yerleri ile ilgili MSB son dakika açıklaması ve detayları haberimizde...

99/1 erlerin askerlik yerlerini sorgulama işlemleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Sınıflandırma sonuçlarının ASAL tarafından yapılmasının ardından askere gidecek olan kişiler görev yapacakları yerleri sorgulamaya başladı. Duyuru Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yapıldıktan sonra askere gidecekler askerlik yerleri ile ilgili bilgiye https://www.turkiye.gov.tr/' giriş yaparak öğrenebilirler.

99/1 askerlik yerleri E Devlet giriş işlemi  "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu" ile ilgili ayrıntılara bu haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Askerlik yerleri ile ilgili duyurunun 15 Ocak'ta yapıldı. İşte son açıklama ve detayları...

99/1 tertiplerin askerlik yerleri öğlen saatlerinde açıklandı. E- Devlet üzerinden Milli Savunma Bakanlığı’nın sunduğu “er sınıflandırma sonucu sorgulama” özelliği ile adaylar gidecekleri bölgeleri öğrenebilecek.

 

ASKERLİK YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET GİRİŞ

 

e-Devlet'ten askerlik yeri nasıl sorgulanır?

Öncelikle e-Devlet'in internet sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/'ye gidin. Burada şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın ve ardından arama bölümüne "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu" yazarak arama yapın. Karşınıza Milli Savunma Bakanlığı işlemleri arasında yer alan bu işlem çıkacaktır. buradan askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz.

MSB ASAL ŞUBAT CELP DÖNEMİ AÇIKLAMASI

1-) Şubat 2019 Er Celp Döneminde Silahaltına alınacak er statüsündeki yükümlülerin, celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar, 1111 Sayılı Askerlik Kanunu’nun 45’inci Maddesi uyarınca müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2-) Şubat 2019 Er Celp Döneminde;

a-) 1998 Doğumlu ve Bunlarla ve Bunlarla İşleme Tabi Er statüsündeki yükümlülerden, kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi Şubat 2019 olanlar,

b-) Celp dönemi Şubat 2019 olmadığı halde, Şubat 2019 celp döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulananlar,

c-) Yasal Nedenlerle askerlikleri ertelenenler ile sevkleri tehir edilenlerden, erteleme ve sevk tehir şartlarını kaybettiklerinden Şubat 2019 Er Celp Döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacaktır.

3-) Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silahaltına alınacaklarını, askerlik şubeleri ile e-devlet üzerinden 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren öğrenebilecekler, nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle askerlik şubelerinden veya e-devlet üzerinden sevk evrakını alabileceklerdir.

4-) Şubat 2019 er celbinde sevke tabi yükümlülerden:

a-) Birinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini; (1) askerlik şubelerinden 15 Ocak-01 Şubat, (2) e-devlet üzerinden 15 Ocak-31 Ocak tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

b-) İkinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini; (1) askerlik şubelerinden 01 Mart-14 Mart 2019, (2) e-devlet üzerinden 01 Mart 13 Mart tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

c-) Sevk evrakını alan yükümlüler yol ve iaşe bedellerini nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle PTT işyerlerinden veya PTT kart ile PTT matiklerden alabileceklerdir.

5-) Şubat 2019 er celbi 1'inci grupta sevke tabi olanlardan 01 Şubat 2019 dahil, 2'nci grupta sevke tabi olanlardan 14 Mart 2019 dahil tarihine kadar sevk işlemini yaptırmayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar, 1111 sayılı askerlik kanunu'nun 89'uncu maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.

6-) 1111 sayılı askerlik kanunu'nun 45'inci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ niteliğindedir.

ASKERLİKTE YEMİN TÖRENİ NE ZAMAN OLACAK?

Askerlikte yemin töreni, acemi birliğine katılım tarihinin ardından 3. hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Bu tarih, 23 ila 26 gün arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

YEMİN TÖRENİ KAÇ SAAT SÜRMEKTEDİR?

Yemin töreni, programın durumuna göre değişmektedir. Tören içerisinde konuşmalar ve ödül programı dahil ortalama bir yemin töreni 1 saat sürmektedir. Fakat askerler için tören öncesi hazırlık ve programın tamamı 3-4 saati bulabilmektedir.

ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Askerlik yeri açıklandığında askere gidecek kişiler için 3 ihtimal söz konusudur.

1) Bazı kişilerin askerlik yeri ve askerlik sınıfı (jandarma, topçu, havacı falan) belli olacaktır. Bazı kişiler ise sonraki celp dönemine aktarılacaktır. Yani kişi o dönem askere alınmamış demektir. Askere alınmayan kişi sonraki celp dönemini beklemek zorundadır. Maalesef askerliği sonraki celp dönemine bırakılan kişinin yapabileceği tek şey sonraki celp dönemini beklemektir. Yani ilk ihtimal askerliğe o celp döneminde gidip gidemeyeceği durumudur.

Askere gitmesi kesinleşen ve askerlik yeri belli olan kişiler için ise iki ihtimal vardır. A grubu yada B grubu olmak. Askerlik yeriniz açıklandığında  ya A Grubu olarak askere gidersiniz ya da B Grubu olarak.
A Grubu ve B Grubu Ne Demek

2) A Grubu askere gidecekler normal celp döneminde askere giderler. Bu normal olandır ve her celp döneminde askere alınan kişilerin % 90’ı A Grubu olarak askere alınır. Mesela şubat celp dönemine başvuru yaptınız ve A Grubu çıktı diyelim. Siz Şubat ayının ilk haftasında askere alınırsınız. Normal olan da budur zaten.

3) B Grubu askere gidecek kişiler ise normal celp dönemlerinden 45 gün sonra askere giderler. Mesela şubat celp dönemine başvuru yaptınız ve size B Grubu çıktı diyelim. Bu durumda A Gruplarından yaklaşık 45 gün sonra yani Mart 15 gibi askere gidersiniz. B Grubu olmak istenen bir şey değildir.
MSB’nin 99/1 Tertipler (2019 Şubat Celp Dönemi)  İçin Yayınladığı Duyuru Metni

Şubat 2019 Er Celbinde Silâhaltına Alınacak Yükümlülere Ait Duyuru

    Şubat 2019 er celp döneminde silâhaltına alınacak er statüsündeki yükümlülerin, celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca müteakip maddelerde açıklanmıştır.
    Şubat 2019 er celp döneminde;
    1999 doğumlu ve bunlarla işleme tabi er statüsündeki yükümlülerden, kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi şubat 2019 olanlar,
    Celp dönemi şubat 2019 olmadığı halde, şubat 2019 celp döneminde silâhaltına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulunanlar,
    Yasal nedenlerle askerlikleri ertelenenler ile sevkleri tehir edilenlerden, erteleme ve sevk tehir şartlarını kaybettiklerinden şubat 2019 er celp döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacaktır.
    Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silahaltına alınacaklarını, askerlik şubeleri ile e-devlet üzerinden 15 ocak 2019 tarihinden itibaren öğrenebilecekler, nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle askerlik şubelerinden veya e-devlet üzerinden sevk evrakını alabileceklerdir.
    Şubat 2019 er celbinde sevke tabi yükümlülerden:
    Birinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini;

(1) askerlik şubelerinden 15 ocak – 01 şubat 2019,

(2) e-devlet üzerinden 15 ocak – 31 ocak 2019 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

    İkinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini;

(1) askerlik şubelerinden 01 mart – 14 mart 2019,

(2) e-devlet üzerinden 01 mart – 13 mart 2019 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

    Sevk evrakını alan yükümlüler yol ve iaşe bedellerini nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle ptt işyerlerinden veya ptt kart ile ptt matiklerden alabileceklerdir.
    Şubat 2019 er celbi 1’inci grupta sevke tabi olanlardan 01 şubat 2019 dahil, 2’nci grupta sevke tabi olanlardan 14 mart 2019 dahil tarihine kadar sevk işlemini yaptırmayanlar ile yoklama kaçağı olup, yoklamasını müteakip 15 gün içerisinde sevk evrakını almayanlar, sevk evrakını aldıkları halde kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar, 1111 sayılı askerlik kanunu’nun 89’uncu maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.
    1111 sayılı askerlik kanunu’nun 45’inci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ niteliğindedir.

 

Celp nedir?

Askerlik alımları dönem dönem olarak yapılır ve halk arasında buna celp adı verilmektedir. Bu bakımdan kişiler askerlik yerini öğrenmesi için bu celp dönemlerinin açıklanması ve yer bilgilerinin açıklandığının ilan edilmesi ile birlikte portala giriş yaparak öğrenmesi mümkündür.

Askerlik için gerekli malzemeler nelerdir?

Her ne kadar askerlere gerekli temel tecçizat sağlansa da askere gidenlere tavsdiye edilen bazı kişisel eşyalar bulunmaktadır.

1. Boyuna Asılabilen İpli Cüzdan

2. Banyo Malzemeleri
Şampuan, lif, sabun, kulak temizleme çubuğu almanızda fayda var. Yüz havlusu ve banyo havlusu girişte veriliyor.

3. Kişisel Bakım Malzemeleri
Tırnak makası, cımbız alın veya ihtiyacınız olan başka özel bakım malzemeleri...

4. El ve Yüz İçin Vücut Kremi
Askerde açık alanda hava değişiminden, soğuktan veya sıcaktan el, yüz ve dudak çatlamaları gerçekleşiyor. Bunlar için el, yüz, dudak kremleri almanızda fayda var.

5. İçlik
Acemilik eğitim döneminiz kış mevsimine denk geliyorsa mutlaka içlik alınız.

6. Bot Kilidi ve Valiz Kilidi

7. Traş Malzemeleri
Traş köpüğü, traş bıçağı. Koltuk altı ve genital bölgedeki kılları almak için 2-3 adet banyo traş bıçağı alın. Elektrik ile çalışan traş makinası ve kolonya yasaktır.

8. Saat
Nöbet, içtima, kalkış saati kadar pek çok şey için iyi bir saatinizin olması gereklidir.

9. Ankesörlü Telefon Kartı ve Askercell Hizmeti
Ankesörlü telefon ile konuşmak için telefon kartı alınız. Telefon kartları kantinde satlsa da çabucak tükenmektedir.
2015 ile hizmete giren Askercell hizmeti sayesinde Turkcell faturasız hattınız

ile kamerasız bir telefona Askercell hizmeti tanımlatıp bu telefon ile gidebilirsiniz.

10. Bot Boyası ve Bot Fırçası
Her sabah botunuz boyalı şekilde içtimalara çıkacağınızdan bot boyası ve fırçası almalısınız.

11. İğne iplik ve Çengelli iğne
Kıyafet onarımı veya yataqınızı düzenli yapmanıza yardımcı olması için yanınızda götürmenizde fayda var.

12. Ortopedik tabanlık ve Vatka
Ayaklarınızın botlarda nasırlanmamasını istiyorsanız369. ortopedik tabanlık ve topuğa koymak için 3-4 vatka alabilirsiniz. Ayak topuğunuz 3. günden sonra bota vurmaya, ezilmeye başlayacaktır vatkayı topuğunuz ile botunuz arasına yerleştirerek bunu engellemiş olursunuz.

13. Askılık

14. Islak Mendil ve Selpak

15. Yara bandı ve Kulak tıkacı

16. Sivil Giysiler
Çarşıya çıktığınızda giyebilmek için yanınızda bir miktar sivil kıyafet de bulunmalıdır.

17. Bankamatik Kartı

18. Mantar Kremi

ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E Devlet şifreniz sisteme giriş yapın, ardından arama bölümüne Milli Savunma Bakanlığı yazın. Kuruma ait özelliklerin çıktığı sayfadan “Er sınıflandırma sonucu sorgulama” şıkkını seçin. Sorgula butonuna bastıktan sonra görev yapacağınız bölge karşınızda olacak.

Eğer e-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi elde edebilirsiniz.

MSB askerlik yerleri son dakika açıklaması geldi. 99/1 askerlik yeri öğrenme EDevlet sorgulama ekranı erişime açıldı. Merakla beklenen 2019 Şubat celbi 99/1 askerlik celp yerleri açıklandı. Günler öncesinde askere gidecek adaylar tarafından; 99/1 askerlik yeri öğrenme EDevlet sorgulama nasıl yapılır? 99/1 askerlik celp yerleri açıklandımı? Milli Savunma Bakanlığı'nın MSB askerlik yeri sorgulama sayfası erişime açıldı mı? 2019 Şubat ayı celp dönemi askerlik yeri nasıl öğrenilir? E-Devlet asal celp dönemi askerlik sevk yerleri TC kimlik no ile sorgulaması nasıl yapılır? sorularına yanıt aranıyor. Heyecanla beklenen askerlik yerleri bugün E Devlet üzerinden erişime açılacak. Vatani görevlerini ifa etmek isteyen on binlerce er adayı tarafından sorgulanıyor.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Dışişleri'nden Münbiç açıklaması: Kararlılıkla sürdürülecektir

Dışişleri'nden Münbiç açıklaması: Kararlılıkla sürdürülecektir

ABD Başkan Yardımcısı Pence: DEAŞ yenilgiye uğratıldı

ABD Başkan Yardımcısı Pence: DEAŞ yenilgiye uğratıldı

İzmir'de dev operasyon: Onlarca kişi tutuklandı

İzmir'de dev operasyon: Onlarca kişi tutuklandı

Akıllı mühimmatlarda kullanılmak üzere geliştirildi

Akıllı mühimmatlarda kullanılmak üzere geliştirildi

Bulgaristan'dan F-16 savaş uçakları için kritik hamle

Bulgaristan'dan F-16 savaş uçakları için kritik hamle

'İran, Suriye ve Hizbullah ile savaşabilir'

'İran, Suriye ve Hizbullah ile savaşabilir'

Başkan Erdoğan'dan 'Dayton' uyarısı: Gözden geçirilmesi şart

Başkan Erdoğan'dan 'Dayton' uyarısı: Gözden geçirilmesi şart

Müslümanlara hakaretler yağdırmıştı! Cezası belli oldu

Müslümanlara hakaretler yağdırmıştı! Cezası belli oldu
 
Münbiç´te zaman ayarlı patlama

Münbiç´te zaman ayarlı patlama

Rehine krizinde saldırganların hepsi öldürüldü

Rehine krizinde saldırganların hepsi öldürüldü

Çorum'daki Türkiye'nin ilk fauna tanıtım alanında kış güzelliği

Çorum'daki Türkiye'nin ilk fauna tanıtım alanında kış güzelliği

Mısır Piramitleri'nin gizemine dair yeni detaylar

Mısır Piramitleri'nin gizemine dair yeni detaylar