Ekrem İmamoğlu yüzde kaç oy aldı? İşte Ekrem İmamoğlu oy oranı!

Yaklaşık 10 milyon seçmenin oy kullandığı 23 Haziran seçimlerinde sandıklar kapandı. Tüm ilçelerdeki oy sayımı tamamlandı. Millet İttifakı Ekrem İmamoğlu 4,698,782 oy alarak yüzde 54,03'le belediye başkan adayı seçildi

08 Nisan 2020 Çarşamba  10:34 - Güncelleme: 08 Nisan 2020 Çarşamba 10:34

Yaklaşık 10 milyon seçmenin oy kullandığı 23 Haziran seçimlerinde sandıklar kapandı. Tüm ilçelerdeki oy sayımı tamamlandı. Millet İttifakı Ekrem İmamoğlu 4,698,782 oy alarak yüzde 54,03'le belediye başkan adayı seçildi

SANDIKLAR SAAT KAÇTA AÇILIYOR?

 

23 HAZİRAN 2019 AÇILAN SANDIK SONUÇLARI SON DAKİKA CANLI İZLE

 

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

BAĞCILAR SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. 
 
Twitter hesabından değerledirme yapan Erdoğan şunları kaydetti:
 
"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum.
 
Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz.
 
Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye'nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz."
 
BİNALİ YILDIRIM'DAN İLK AÇIKLAMA
Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Seçim Kurulu'nun seçimlerin sonuçları ile ilgili yasağını kaldırdığını hatırlattı.
 
"Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum." diyen Yıldırım, şunları kaydetti:
 
"Bu seçim kampanyası boyunca bizimle beraber yoğun bir çalışma içine giren, elinden gelen bütün gayreti gösteren yakın çalışma arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarına, bizi dinleyen, projelerimizi, vaatlerimizi anlatma fırsatı veren İstanbulumuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık gösteren aileme de bu vesileyle teşekkür ediyorum.
 
Seçim demek, demokrasi demektir. Bu seçimler de Türkiye'de demokrasinin en iyi şekilde, kusursuz işlediğini bir kez daha ortaya koymuştur. Elde edilen sonuçlar tabii ki kesin olarak daha sonra açıklanacaktır."
 
Bu sonuçların İstanbul'a, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini dileyen Yıldırım, "Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımızın İstanbul'a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bir kez daha İstanbulluların verdiği kararın gelecek 5 yıl için kadınlarımız, çocuklarımız ve bütün İstanbul'da yaşayan 15 milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
BAHÇELİ'DE 23 HAZİRAN AÇIKLAMASI
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul seçimi sonuçlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. 
 
Bahçeli açıklamasında şunları kaydetti: 
 
"Şu anki tabloya göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının öne çıkması 23 Haziran seçimine bakışımızı asla değiştirmeyecek, hakkın ve hakikatin safındaki inançlı duruşumuzu etkilemeyecektir
 
Yeni bir erken seçim bahsi açmak, ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır.
 
Cumhur İttifakı kutlu varlığını muhafaza edecektir.
 
Türkiye'nin artan iç ve dış sorunlarına karşı Yenikapı ruhuyla hareket edeceğimiz, tartışmasız bir gerçektir."
Seçim yasakları kalkar kalkmaz, sonuçları CNN TÜRK seçim sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.
 
EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?
 
Ekrem İmamoğlu, 4 Haziran 1970'te, ticaretle uğraşan Hasan İmamoğlu ile çiftçilik yapan Hava İmamoğlu'nun oğlu olarak Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Cevizli köyünde doğdu. Dört yaşındayken ailesiyle birlikte Yıldızlı köyüne taşındı. İlkokuldayken hentbol oynayarak başladığı spora futbol ile devam etti. Trabzon Lisesi'nden mezun olduktan sonra Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kaydoldu. Ailesinin 1987'de İstanbul'a taşınmasının ardından lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce işletme bölümünde tamamladı.
 
İSTANBUL SEÇİMİ NEDEN İPTAL EDİLDİ?  
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) AK Parti'nin itirazı üzerine 6 Mayıs'ta verdiği "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının iptaline" ilişkin kararı üzerine, İstanbullular bugün yeniden sandık başına gittiler. 
 
Seçimde, Cumhur İttifakı'nın (AK Parti) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı'nın (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi'nin adayı Necdet Gökçınar ile Vatan Partisi'nin adayı Mustafa İlker Yücel yarıştılar. 
 
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ndeki seçmen listelerinde değişiklik yapılmadı. 

Başakşehir'de korkutan patlama! Dehşet anları böyle görüntülendi