20 Mayıs 2022 Cuma / 19 Sevval 1443

Elazığ'da şiddetli deprem! Bakan Soylu'dan ilk açıklama

Elazığ'da saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Elazığ merkezde saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde, 15,94 km derinlikte bir deprem meydana geldi. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok.Tüm ekiplerimiz sahada taramalarına devam ediyor. Bilgilendirmeye devam edeceğiz' ifadelerini kullandı.

27 Aralık 2020 Pazar 09:48 - Güncelleme:

AFAD, saat 09.37'de merkez üssü Elazığ olan 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremin, 15,94 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Kent merkezinde şiddetli hissedilen deprem nedeniyle bazı vatandaşlar sokağa çıktı. 

Meydana gelen deprem Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Diyarbakır'da da hissedildi.

BAKAN SOYLU VE VALİ'DEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Elazığ merkezde saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde, 15,94 km derinlikte bir deprem meydana geldi. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok.Tüm ekiplerimiz sahada taramalarına devam ediyor. Bilgilendirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, yaptığı açıklamada, "İlimizde 09.30 itibariyle meydana gelen depremde bir olumsuzluk tespiti olmamakla birlikte , ekiplerimiz sahada çalışmalarını titizlikle yürütmektedirler. Tespit halinde paylaşım yapılacaktır" dedi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM: "ELAZIĞ'DA EKİPLERİMİZ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLADI"

Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmalarına başladılar. Şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi bütün afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANI KOCA: DURUMU CİDDİ OLAN VATANDAŞIMIZ BULUNMAMAKTADIR

Sağlık Bakanı Koca, "Elazığ'daki depremde can kaybı yaşanmaması sevindiricidir. Durumu ciddi olan vatandaşımız bulunmamaktadır." dedi.