03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

Emniyet imamının kirli bağlantısı ortaya çıktı

Siyaset ayarlı operasyonu yapan polisler emirleri amirlerinden değil, Emniyet'in imamlığını yapan O. Hilmi Özdil'den aldı. Özdil'in abiliğini ise ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ndeki David Johnson yapıyor

28 Aralık 2013 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Aralık 2013 Cumartesi 11:51
Türkiye'nin en gizemli adamlarından biri olan 'paralel devletin imamı'nın sıradışı bağlantıları ortaya çıktı. Söz konusu bağlantılar, Özdil'in telefon trafiğini izleyen istihbarat birimlerince tespit edildi. Bu görüşme trafiği, esrarengiz uluslararası bağlantılar içeriyor. Osman Hilmi Özdil'in bir başkası adına kullandığı telefonla bazı emniyet yöneticileriyle, aracılar üzerinden basın mensuplarıyla ve yabancı ülkelerin büyükelçilik görevlileri ile görüşüyor. 
 
 
GAZETECİ BİR AJAN 
 
 
Takvim'in haberine göre, Osman Hilmi Özdil'in kullandığı telefonlardan 0532 ... .. 53 numaralı olanı Osman Varol adına kayıtlı. Osman Varol ise 1962 Çorum İskilip doğumlu ve maddi durumu iyi olmayan bir vatandaş. Eşi, evlere gündeliğe gidiyor. Osman Hilmi Özdil, Osman Varol adına kayıtlı telefonla Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Ankara Büyükelçiliği'nde çalışan David Johnson'la telefonla görüşüyor. Yani paralel emniyetin polisleri emirlerini amirlerinden değil Özdil'den alırken, emniyetin imamı ise CIA ajanı olduğu belirtilen ABD'li David Johnson'ın rehberliğiyle hareket ediyor. Cemaatin emniyet imamı, Türkiye'nin en stratejik güvenlik noktalarının sır adamı olarak ABD ile adeta bir nikah kıyıyor. Bunun yanında Osman Hilmi Özdil'in kardeşi Yasin Özdil ise çok kritik iki isimle sürekli olarak telefonda görüşüyor. 
 
 
BAĞLANTISI KARDEŞİ 
 
 
Bu isimlerden biri, Bugün Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi gazeteci Adem Yavuz Arslan. Yasin Özdil'le görüşen diğer isim ise Başbakan Erdoğan'ın da adının geçtiği bir tweette küfürlü ifadelere yer verdiği gerekçesiyle Polis Akademisi'ndeki görevine son verilen Önder Aytaç'ın Danıştay'da tetkik hâkimi olan kardeşi Ali Özgür Aytaç. Adem Yavuz Arslan, doğrudan Osman Hilmi Özdil'le görüşmek yerine kardeşiyle görüşüyor. Önder Aytaç ise daha dolaylı bir yol izliyor ve Osman Hilmi Özdil -nam-ı diğer Kozanlı Ömer- ile irtibat kurmak için kendi kardeşini Osman Hilmi Özdil'in kardeşi ile görüştürüyor. 
 
 
BUGÜN'ÜN İSTİHBARAT KAYNAĞI 
 
 
Bugün Gazetesi'nin Ankara temsilcisi Adem Yavuz Arslan'ın bilgi almak için, yani gazetecilik saikiyle Osman Hilmi Özdil'in kardeşiyle görüştüğünü varsaymak mümkün. Ancak resmi bir sıfatı olmayan ve sivil olduğu halde bürokratları yöneten bir ismin verdiği bilgilerin hangi amaca hizmet ettiği soru işareti. 
 
 
ELÇİLİK ÇALIŞANI JOHNSON
 
 
Cemaat'in emniyetteki imamı olarak tanınan Osman Hilmi Özdil'in istihbarat kayıtlarına göre en tuhaf bağlantısı ABD Ankara Büyükelçilik binasında görevli olan David Johnson ile gerçekleşti. Özdil'e talimatlar verdiği öne sürülen elçilik çalışanı David Johnson'ın ise aslında bir CIA ajanı olduğu iddia ediliyor.
 
 
HALİÇ'TE YAŞAYAN KOZANLI ÖMER
 
 
Osman Hilmi Özdil, Hanefi Avcı'nın verdiği bilgilere göre 2007 yılında ABD'ye giriş yaparken içinde kozmik bilgilerin bulunduğu bir laptop ile yakalanmıştı. FBI'nın, içindeki verilere el koyduğu bu laptopta cemaatin devletteki örgütlenmesi, yani paralel devletle ilgili çok gizli bilgilerin yer aldığı belirtiliyor. Bu olayı Hanefi Avcı, "Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabında detaylarıyla anlattı. Avcı, Cemaatçi polislerin 'Kozanlı Ömer'i Fethullah Gülen'e şikayet ettiği bir notu da kitabında yayımladı. 
 
 
HER TAŞIN ALTINDAN SIR ADAM ÇIKIYOR
 
 
Osman Hilmi Özdil, Ergenekon operasyonlarından itibaren Balyoz, KCK ve Oslo süreciyle ilgili Emniyetyargı operasyonlarının mimarı ve Emniyet'teki atamaların kilit ismi olarak görülüyor. Dolayısıyla Özdil; İlker Başbuğ, Hanefi Avcı gibi isimlerin cezaevine konulduğu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve yardımcısı Afet Güneş'in tutuklanmak istendiği operasyonların Emniyet ayağındaki karar vericilerinden olarak belirtiliyor.