07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Zonguldak'ta su baskını

ZONGULDAK kent merkezi ile Kozlu İlçesi'nde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle yollar sular altında kalırken, ev ve iş yerlerini su bastı.

DHA25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 07:32
Kentte, saat 22.00 sıralarında başlayan yağmur, şiddetini arttırmasıyla birlikte caddelerde su birikintileri oluştu. Gazipaşa Caddesi'nde araçlar güçlükle ilerlerken belediye ekipleri tıkanan rögar kapaklarının açılması için çalışma yaptı. İncivez Mahallesi'nde su birikintisinde mahsur kalan bir araç itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Asma Mahallesi'nde park halinde ki bir aracın üzerine yıldırım düşmesi sonucu maddi hasar oluştu. 
 
KOZLU'DA SU BASKINLARI 
 
Kozlu-Zonguldak arasında ki sahil yolu ise şiddetli yağmur nedeniyle suyla kaplandı. Polis, yolu trafiğe kapatarak önlem aldı. Belediye ekipleri tıkanan rögar kapaklarını açmasının ardından bir süre sonra yol trafiğe açıldı. Atatürk Caddesi'nde bulunan iş yerlerini de su bastı. Vatandaşlardan bazıları gece işyerlerine gelip kendi imkanlarıyla suları temizlemeye çalıştı. Belediye ekipleri de vidanjör ile işyerlerindeki suyun boşaltılmasına yardım etti. Taşbaca Mahallesi'nde ise bir evi su bastı. Yetkililer, vatandaşları oluşabilecek sel baskınlarına karşı uyardı.