25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Fatma Şahin: Telefonlarımı dinleyenlerden iki dünyada da davacıyım

GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bakanlığı döneminde telefonlarının dinlendiğinin ortaya çıkması üzerine dava açtı.

DHA31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 13:11
AK Partili Şahin, telefonlarını dinleyen aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu kişilerin ceza almasını istedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, basın toplantısı düzenleyerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olduğu dönemde, hususi ve kriptolu cep telefonundan yaptığı görüşmeleri dinleyenler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Suç duyurusunda bulunmasının temel nedeninin Anayasa'da verilmeyen bir yetkinin Türk Ceza Kanunu'nda suç sayılması olduğunu dile getiren Şahin, "Anayasanın başlangıç bölümünde 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' hükmü yer alır. Millet bu egemenlik çarkını Anayasa'daki kurumlar aracılığıyla kullanır. Anayasa'da verilmeyen bir yetkinin birileri tarafından kullanılmış olması da Türk Ceza Kanunu'na göre suçtur. Bende bu suçu işleyenlerin o dönemde kabinede bulanan Aile ve Sosyal Politikalar kurucu bakanı olarak gerekli cezayı almaları için suç duyurusunda bulundum" dedi.
 
"İKİ DÜNYADA DA DAVACIYIM"
 
Bakanlığı döneminde ülkeye hizmet için uğraştığını ve dinlenmelerinin ardından aldatıldıklarını düşündüğünü anlatan Şahin, "Bakanlığım döneminde insan odaklı olarak STK'lara elimizden gelen desteği verdik. Bu açılan alanı verilen imkanları kötü amaçlı olarak kullanarak insanların özel hayatlarını ihlal edenlere bugün gerekli ders verilmezse, yarın isimler değişir bu şekilde devam eder. Telefonlarımı dinleyerek ellerine ne geçecekti merak ediyorum. Benim gibi dezavantajlı gruplara hizmet eden kurumları bile dinleme ihtiyacı hisseden yapının mutlaka durdurulması, gerekli cezanın verilmesi gerekiyor. Bunun kul hakkına girdiğine de inanıyorum ve bu dünyada olduğu gibi öbür dünyada da davacıyım."