26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Gazze'deki acı tabloyu anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı!

İHH Gazze sorumlusu Mehmet Kaya Gazze'de yürek yakan manzarayı anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Kaya, dehşet manzaraları görüp de susan İslam alemindeki liderlere de sitem etti.

29 Temmuz 2014 Salı 07:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2014 Salı 07:00
Yirmidorthaber.com - 24 TV’de Ardan Zentürk’ün sunduğu ‘Moderatör Gece’ programına telefon bağlantısıyla katılan İHH Gazze sorumlusu Mehmet Kaya Gazze’deki izlenimlerini aktarırken zor anlar yaşadı. Kaya, çocukların katledildiği manzaraları dile getirirken ağladı.
 
DEHŞET MANZARAYI ANLATIRKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI!
 
Mehmet Kaya, insanlık dramını anlatırken şu ifadelere yer verdi: "Çocukların dönme dolaba bindikleri alanı vurdular. Çocuklar hüzünlü, evlerinden uzak kalmışlar, okullarda kalıyorlar, yatacak yerleri yok… Bunları insan görüp de yüreğinin parçalanmaması imkansız. Bir kadıncağız çocuğunun kolunu bir tarafta topluyor bir taraftan ayağını topluyor. Böyle bir resmi görüp bu dünya nasıl susuyor, ben bunu anlamıyorum. Yazıklar olsun diyorum! Burada hakikaten konuşamıyor insan. Tamam anladık, bütün dünya üç maymunu oyunuyor, ya bu İslam alemindeki liderlerin hiç mi bir tanesinde insaf yok? Kendi çocukları ellerinde parçalansa ne yaparlar acaba? Yazıklar olsun diyorum. Burada bir insanlık dramı yaşanıyor. Çocuklar sürekli öldürülüyor burada. Eğer bu kadar duyarsız olunursa yarın öbür gün kendilerinin başlarına gelir. Bir gün senin kapını da çalarlar."