25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Gizem Akdeniz soruşturmasında yeni gelişme

Adana’da 6 yaşındaki Gizem'i bıçakladıktan sonra yakarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Süleyman Akdeniz Manisa’da yargılanacak.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 12:57
17 Nisan’da meydana gelen olayda, Seyhan ilçesi, Tellidere Mahallesi’nde sokak ortasında oyun oynarken ortadan kaybolanGizem Akdeniz’in cesedi, 36 saat sonra bıçaklanmış ve yakılmış olarak bulundu.
 
Olayla ilgili çalışma başlatan polis, cinayet zanlısı olarak ailenin akrabası özel güvenlik görevlisi Süleyman Akdeniz’i gözaltına aldı. Gizem’i, ablası Gamze Akdeniz ile evlenmesine izin verilmemesi üzerine intikam için öldürdüğünü itiraf eden Süleyman Akdeniz, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Kürkçüler E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
"Cinayet"ten ağırlaştırılmış ömür boyu, "Çocuğun istismarı ve hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 33 yıla kadar hapis cezası istenen iddianameyi kabul eden Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi, güvenlik gerekçesiyle davanın başka ilde görülmesi yönünde karar alıp, dosyayı Adalet Bakanlığı’na gönderdi.
 
Yargıtay 5. Ceza Dairesi ise Gizem’in katili Süleyman Akdeniz’in Manisa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına karar verdi.