25 Nisan 2024 Perşembe / 17 Sevval 1445

Gürsel Tekin eski partisini topa tuttu! ''CHP'de CHP'li olmak zor''

Yerel seçimlere az zaman kala CHP'de kriz kazanı kaynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde partisinden istifa ettiğini duyuran Gürsel Tekin, CHP'yi adeta topa tuttu. Çarpıcı itiraflarda bulunan Tekin katıldığı bir televizyon programında, “CHP'de CHP'li olmak zor hale geldi” dedi.

Star Gazetesi21 Şubat 2024 Çarşamba 00:38 - Güncelleme:
Gürsel Tekin eski partisini topa tuttu! ''CHP'de CHP'li olmak zor''

31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere 2 aydan kısa bir süre kala, CHP'de her geçen gün yeni bir kriz ortaya çıkıyor. CHP'den istifa eden Gürsel Tekin, eski partisini sert bir dille eleştirmeyi sürdürüyor.

TGRT Haber canlı yayınında konuşan Tekin, partideki iç kargaşayı vurgulayarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ve genel merkez yöneticilerini topa tuttu.

"MUHATABIM BELEDİYE YÖNETİCİLERİ DEĞİL"

CHP'deki eş başkanlık krizine ve adayların hakkaniyetsiz bir şekilde belirlendiğini vurgulayan Tekin, "Tabi benim muhatabım CHP'nin genel başkanı ve genel merkez yöneticileridir, belediye yöneticileri değil. Bu partinin okulunda yetişmiş bir insan olarak söylüyorum, asla kimse hakkaniyetli bir şey yaptık diyemez. Ben bile tanımıyorsam birçok atananı, başkaları nereden tanıyacak bilmiyorum." dedi.

"CHP'DE CHP'Lİ OLMAK ZORLAŞIR HALE GELDİ"

Tekin, uzun süredir partinin içerisinde çekirdekten yetiştiğini fakat devam eden iç krizde hiçbir şey anlayamaz olduğunu vurguladı. Tekin, Konuşmasının devamında Özel sonrası CHP'nin geldiği durumu, "Öyle bir hale geldi ki, CHP'de CHP'li olmak zor bir hale geldi." sözleriyle vurguladı