06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Başsavcı Yeldan: 'Adana’da yapılan en büyük temizlik'

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile cumhuriyet savcıları, Adana merkezli uyuşturucu satıcılarına yönelik son yılların en büyük operasyonunu gerçekleştirdi.

İHA27 Eylül 2017 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 27 Eylül 2017 Çarşamba 11:10

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile cumhuriyet savcıları, Adana merkezli uyuşturucu satıcılarına yönelik son yılların en büyük operasyonunu gerçekleştiren Adana Emniyet Müdürlüğü'ne ziyaret gerçekleştirip, polis ekiplerini tebrik etti. Başsavcı Yeldan, operasyonun uyuşturucu alanında Adana'da yapılan en büyük temizlik operasyonu olduğunu söyledi.Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uyuşturucu Suçları Soruşturma Bürosu'ndan sorumlu Başsavcı Vekili koordinatörlüğünde, Uyuşturucu ve Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu'ndan sorumlu 3 cumhuriyet savcısı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Adana merkezli 5 ilde uyuşturucu satıcılarına yönelik son zamanların en kapsamlı operasyonu gerçekleştirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit olan Adanalı ikiz polisler Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin isimlerinin verildiği ve 2 bin 500 polisin katıldığı operasyonda, aralarında çocukların da bulunduğu 150'nin üzerinde şüpheli gözaltına alındı. Zanlılara ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda uyuşturucu hap, esrar, ruhsatsız tabanca, ruhsatsız tüfek ve çok sayıda molotof kokteyli ele geçirildi.

"Uyuşturucu sorununu Adana gündeminden çıkaracağız"

Başarıyla gerçekleştirilen operasyonun ardından Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel ile Uyuşturucu Suçları Soruşturma Bürosu ve Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu savcılarıyla birlikte, Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ı, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Haktan Seydioğulları'nı ve Narkotik Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurlarını ziyaret etti.

Operasyonun başarılı geçtiğini belirten Başsavcı Yeldan, emeği geçen tüm ekiplere teşekkür etti. Ekiplerin gece gündüz çalışarak operasyonun hazırlanmasında büyük emek harcadığını kaydeden Yeldan, "Bu operasyon, uyuşturucu alanında Adana'da yapılan en büyük temizlik oldu. Bu çocuklarımıza, gençlerimize, ülkemize yapacağımız en büyük hizmetlerden biridir. Başarılarından dolayı başta İl Emniyet Müdürümüz ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanımız olmak üzere Narko timlerimiz ile tüm polis teşkilatımızı tebrik ediyorum. Yaptığımız çalışmalarla uyuşturucu sorununu Adana gündeminden hep birlikte çıkaracağız. Çocuklarımızı, gençlerimizi zehirleyen, teröre finansman sağlayan uyuşturucu çetelerine gerekli yasal işlemleri tavizsiz uygulayacağız. Uyuşturucu ile mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz" diye konuştu.