25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Beşiktaş'ta halk otobüsü kaldırıma çıktı

Beşiktaş'ta freni boşalan halk otobüsü, 30'yakın yolcusuyla kaldırıma çıkarak kaza yaptı.

31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 16:20
Şirintepe-Kabataş seferini yapan 27 E numaralı halk otobüsü saat 12.00 sıralarındafreni boşalınca kaldırıma çıkarak kaza yaptı.
 
YOLCULAR KAZAYI KÜÇÜK SIYRIKLARLA ATLATTI
 
Kaldırımdaki bir ağacı da altına alan otobüsteki 30’a yakın yolcu, kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Kaza sırasında ayakta yolcu bulunmaması, ciddi yaralanmalara engel oldu.
 
 
 
"HERKES PANİK HALİNDE DIŞARIYA ÇIKMAYA ÇALIŞIYORDU"
 
Kaza sırasında oturduğu koltukta başını çarpan yolculardan Hayal Çakmak, "Otobüs normal seyrinde gidiyordu. İki tane motosiklet önüne geçti. O da frene basmaya çalıştı. Sanırım freni patladı. Kaldırıma çıktık. Ben başımı vurdum ve hala başım ağrıyor. Kimsede bir şey yoktu. Sadece herkes panik halinde dışarıya çıkmaya çalışıyordu." dedi.
 
8 KİŞİYİ EZMEK FACİA OLURDU
 
Kazayı anlatan halk otobüsü şoförü Dilaver Karasu ise; "Normal seyir halinde, 3’üncü viteste gidiyordum. Işıklar yandı. Yanınca frene bastım. Fren hiç kalmadı, yok. Sonra yol kenarında servis bekleyen otogar yolcuları vardı 8-10 kişi. onları ezmek facia olurdu. İki tane de motosikletli vardı önümde, korna çalınca onlar kaçtılar. Ben de (kaldırım) müsait görünce, buraya çıktım. Oturak sayısı kadar yolcum vardı. Hiçbirinde bir sıkıntı yok" diye konuştu.