07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Haluk Ulusoy: O görüntülerin bugünkü olayla ilgisi yok

Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Ulusoy, İranlı işadamı Babek Zencani ile birlikte görüntülendiği, geçen Mart ayında Tacikistan'daki terminal açılışında kaydedilen görüntülerin, bugünkü olaylarla ilgisinin olmadığı halde yayınlanmasının, kişilik haklarına doğrudan saldırı olduğunu söyledi.

DHA25 Aralık 2013 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 25 Aralık 2013 Çarşamba 16:20
Ulusoy, yaptığı açıklamada, görüntü ve fotoğrafların yalnızca işletmeciliği Ulusoy tarafından yapılan terminalin açılışında çekildiği, fotoğraf ve görüntülerin Türkiye'nin şu an içerisinde bulunduğu gündemiyle hiçbir ilişkisinin bulunmadığını söyledi. Haluk Ulusoy şöyle dedi:

"22 Aralık 2013 tarihinden itibaren: yazılı-görsel basın ve gerekse internet yoluyla birkaç gündür sürekli çıkan haberlerde, basına servis edilen fotoğraf ve kamera kayıtları, yalnızca işletmeciliği Ulusoy Gayrimenkul Yatırımları İnşaat ve Taahhüt A.Ş. tarafından yapılan Duşanbe/Tacikistan Asya Ekspres Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin 15 Mart 2013 tarihinde yapılan açılış töreninde çekilen fotoğraf ve görüntülerdir. Bu açılışa, ben ve eşim, Tacikistan Cumhurbaşkanı Sn. İmam Ali Rahman'ın daveti üzerine Türkiye'den kalabalık bir işadamı heyetiyle katıldık. Açılışa Tacikistan Cumhurbaşkanı'nın yanında Türkiye'nin Duşanbe Büyükelçisi Sn. Mehmet Munis Dirik de katılmıştır. Şahsım, eşim ve yakınlarımın tesis açılışı esnasında görüntülenen ve basına servis edilen bu fotoğraf ve kamera görüntülerinin, Türkiye'nin şu an içerisinde bulunduğu gündemiyle hiçbir ilişkisi yoktur. Bu haberle birlikte yine basında çıkan ‘Ulusoy' ve ‘Varan' şirketlerinin yüzde 50 hissesinin 100 milyon dolara, Babek Zencani'ye satıldığı iddiaları da tamamen hayal ürünü olup gerçek dışıdır."

"ULUSOY ŞÖHRETİNE GÖLGE DÜŞÜRÜLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR"

Haluk Ulusoy, hiçbir araştırma ve inceleme yapılmadan, kendisinin bu konularla bilgisi ve görüşü alınmadan, kendisi ve yakınlarının fotoğrafları ve kamera görüntülerinin birkaç gündür devamlı olarak görsel, yazılı ve internet yolu ile yapılan haberlerde yayınlanmasının kişilik haklarına doğrudan saldırı niteliği taşıdığını söyledi. Ulusoy, şöyle devam etti:

"Gazetecilik ilkelerine aykırı olarak fotoğraf ve görüntülerimizin yayılması yoluyla yapılan bu tür haber ve yorumlarla, gerek benim ve ailemin gerekse 85 yıllık geçmişi olan otobüs taşımacılığı dahil birçok sektörde lider konumda olan Ulusoy isminin, Türk halkı ve kamuoyu nezdinde uzun yıllardır oluşan haklı şöhretine gölge düşürülmeye çalışılmaktadır."