07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

İsrail'i protesto için Gazze'ye yürüyorlar

İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etmek amacıyla Kayseri'den Gazze'ye yürüyüş başlatan Tokluman ailesi Hatay'a ulaştı.

29 Temmuz 2014 Salı 07:00 - Güncelleme: 29 Temmuz 2014 Salı 21:06
Eşi Fatma, çocukları Talha (19), Harun (20) ve Zeynep (18) ile 22 Temmuz'da Gazze'ye yürüyüş başlatan Ali Tokluman, Hatay'ın Dörtyol ilçesine geldi. E-91 karayolunda Reyhanlı ilçesine gitmek için yürüyüşlerini sürdüren Tokluman ailesine 30 kişilik bir grup da eşlik etti.
 
Tokluman ailesini Yeşilköy Mahallesi Delta Kavşağı'nda vatandaşlar sevgi gösterisiyle karşıladı.
 
Ali Tokluman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günde 35-40 kilometre yol aldıklarını, geceyi Dörtyol'da geçireceklerini, yarın sabah namazının ardından Reyhanlı'ya doğru yol alacaklarını kaydetti.
 
Başlattıkları harekete her geçen gün desteğin arttığını ifade eden Tokluman, şöyle devam etti:
 
''Aslında Suriye'de bir Gazze'dir. Orada da çocuklar ve masum insanlar ölmektedir. Bizim bu hareketimize destek büyümektedir. 4 kişi ile çıktığımız yolda 30 kişiye ulaştık. İstanbul, Bingöl, Batman,Tekirdağ, Niğde ve Aksaray'dan destek verenler var. Uluslararası siyasi sınırları rahatlıkla aşabileceğimizi düşünüyorum. Ölen, öldüren, yok eden insanlar değiliz. Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Üzerimizdeki evraklar eksik de olsa artık ön plana çıktık. Menşeimiz ortada. Yetkililerimiz Reyhanlı'dan Gazze'ye gitmek için bize kolaylık göstersin.''
 
Tokluman ailesine yol boyunca katılımların da olduğu gözlendi.