16 Haziran 2024 Pazar / 10 ZilHicce 1445

İstanbul'da yoğun sis! Boğaz gemi trafiğine kapatıldı, bazı vapur seferleri iptal edildi

İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle bazı bölgelerde görüş mesafesi düştü. İstanbul Boğazı çift yönlü olarak gemi geçişlerine kapatıldı. Sis nedeniyle bazı vapur seferleri iptal edildi.

AA1 Ocak 2023 Pazar 08:55 - Güncelleme:
İstanbul'da yoğun sis! Boğaz gemi trafiğine kapatıldı, bazı vapur seferleri iptal edildi

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan bilgilendirmede, 06.46 itibarıyla İstanbul Boğazı'nın çift yönlü olarak gemi geçişlerine kapatıldığı bildirildi.

İstanbul Boğazı'nın bazı bölgelerinde sis yoğunluğu yaşanıyor.

İSTANBUL'DA SİS NEDENİYLE BAZI VAPUR SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Şehir Hatlarından yapılan duyuruda, Anadolu Kavağı-Rumeli Kavağı-Sarıyer, Rumeli Kavağı-Eminönü, Beykoz-Sarıyer, Çubuklu-İstinye (Arabalı) ve Anadolu Kavağı-Üsküdar seferlerinin sis nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

İSTANBUL'DA YOĞUN SİS ETKİLİ OLUYOR

Kentte sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran sis nedeniyle İstanbul Boğazı trafiğe kapatılırken, bazı vapur seferleri yapılamadı.

Sis, kara ulaşımında da görüş mesafesini düşürdü. TEM oto yolu İSTOÇ mevkisi ve D100 kara yolunda Florya, Küçükçekmece ve Sefaköy mevkilerinde seyreden sürücüler, görüş açıları düştüğü için trafikte daha yavaş ilerlemek zorunda kaldı.

Sis, Başakşehir, Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece, Bağcılar, Üsküdar, Kadıköy, Çekmeköy, Beykoz, Sultanbeyli ve Pendik başta olmak üzere birçok ilçenin yüksek kesimleri ile sahillerde etkisini sürdürmeye devam ediyor.