31 Temmuz 2021 Cumartesi / 21 ZilHicce 1442
Gece modu

İstanbul'da balıkçı teknesine gemi çarptı

Yavuz Sultan Selim köprüsü altında geminin çarptığı balıkçı teknesindeki 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Yaralı 2 kişinin ise hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

17 Haziran 2021 Perşembe 17:20 - Güncelleme: 17 Haziran 2021 Perşembe 17:29

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün altında "AS ROSAILA" isimli bir gemi ile içinde 3 kişinin bulunduğu 7 metre boyundaki balıkçı teknesi çarpıştı.

Durumun bildirilmesi üzerine "KURTARMA-12" ve "MEHMETÇİK" römorkörü ile "KEGM-8" ve "TAHLİSİYE-1" botu ve balıkadamları olay yerine gönderildi.

Ekiplerce sudan çıkartılan iki kişi, Rumelifeneri'ne götürülerek sağlık ekiplerine teslim edilirken birinin de cesedine ulaşıldı. Kimliği öğrenilemeyen kişinin cesedi morga kaldırıldı.

Yarı batık tekne Poyraz Limanı'na çekildi.

- "KONUYLA İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR"

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada da saat 16.00 sıralarında Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında Portekiz bandralı "AS ROSAILA" isimli ticari gemi ile bir balıkçı teknesinin çarpıştığının bildirilmesi üzerine olay yerine ekiplerin sevk edildiği anlatıldı.

Olay bölgesinde ekiplerce yürütülen çalışmalarda; batan balıkçı teknesinden bir kişinin cansız bedenine ulaşılırken, iki kişinin kurtarıldığı belirtilen açıklamada, "Kurtarılan iki kişiden biri hastaneye sevk edilmiştir. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır." denildi.