13 Nisan 2024 Cumartesi / 5 Sevval 1445

İstanbul'da yoğun kar yağışı

İstanbul'da dün gece başlayan kar, bazı bölgelerde aralıklı devam ediyor.

AA18 Mart 2022 Cuma 08:06 - Güncelleme:
İstanbul'da yoğun kar yağışı

Avrupa Yakası'nda Silivri'de yoğunluğunu artıran kar, Büyükçekmece, Şişli, Esenyurt, Bakırköy, Zeytinburnu, Arnavutköy ve Hasdal Göktürk civarında etkili oluyor.

Anadolu Yakası'nda da Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Beykoz, Maltepe, Sancaktepe, Kartal ve Ümraniye'de aralıklı kar yağışı görülüyor.

Yağışın başladığı bazı ilçelerde araçların üstü beyaz örtüyle kaplanırken, yollar da kar altına kaldı.

- TRAFİK YOĞUNLUĞU OLUŞTU

Kar yağışının etkisiyle Anadolu Yakası'nda D-100 kara yolu Kadıköy istikametinde, Kartal ve Maltepe'de trafik yoğunluğu oluştu.

İSTANBUL'DA DEVAM EDEN KAR YAĞIŞI BAZI BÖLGELERDE HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR

İstanbul'da aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı, sürücüleri ve vatandaşları olumsuz etkiledi.

Kentte gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde de aralıklarla süren kar yağışı, bazı ilçelerde etkisini artırdı.

Başakşehir'de etkisini artından kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Zeytinburnu Cevizlibağ'da da etkili olan kar yağışı tipiye dönerken insanlar yolda yürümekte zorlandı.

Esenyurt'ta yoğun devam eden kar yağışı nedeniyle bazı cadde ve sokaklar kar altında kaldı. Araçlarıyla trafiğe çıkan sürücüler karla kaplanan yollarda yokuş çıkmakta zorlandı.

- MADDİ HASARLI KAZALAR YAŞANDI

Kar yağışının etkili olduğu Arnavutköy Habipler yolunda meydana gelen kazada, 2 otomobilde maddi hasar oluştu. Halkalı Mahmutbey Caddesi'nin beyaza bürünmesi nedeniyle bir otomobil kayarak orta refüje çıktı.

Sultanbeyli'de de sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle cadde ve sokaklar karla kaplandı.

Maltepe'de kısa aralıklarla yağan kar, yer yer tipiye döndü. Kartal'daki Aydos Ormanı ise kar yağışı nedeniyle beyaza büründü.

Kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde bazı İETT seferi iptal edilirken bazı hatlarda ise güzergah değişikliğine gidildi.