06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

‘İstova’, 12. Gayrimenkul Fuarı’nda yerini aldı

Yamaç Yapı tarafından hayata geçirilen Kağıthane’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi İstova, Gayrimenkul sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan 12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap- Türk Zirvesi’ndeki yerini aldı. 28- 29 Nisan tarihlerinde Hilton Convention Exhibition Center’da düzenlenen fuarda konut sahibi olmak isteyenlere özel fırsatlar sunuluyor.

30 Nisan 2018 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 30 Nisan 2018 Pazartesi 10:35

Kısa süre önce lansmana çıkan İstanbul Avrupa Yakası’nın en hızlı gelişen ve yüksek yatırım değeri taşıyan bölgelerinden biri olan Kağıthane’de Yamaç Yapı imzasıyla hayata geçirilen ‘İstova’ projesi 12. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap- Türk Zirvesi’nde yerini aldı. İstova, hem yatırım hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenleri iki gün sürecek fuar boyunca 31-32 nolu standa ağırlayacak. 

12. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’nde Türkiye, Arap coğrafyası ve dünyadaki gayrimenkul sektörüne genel bakış konuları ile gayrimenkul alanındaki fırsatlar ve sektörün geleceğinin masaya yatırıldığını vurgulayan Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç “Kısa süre önce lansmanını gerçekleştirdiğimiz İstova projemizle bu fuara katılmaktan çok mutluyuz.” dedi.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yamaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yamaç şunları söyledi: “Gayrimenkul sektörünün buluşma noktası haline gelen bu önemli fuarı özellikle Körfez Ülkeleri başta olmak üzere Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Abu Dabi, Ürdün, BAE, Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak’tan gelen yatırımcılar ziyaret ediyor. Geçen yıl 7 bin 817 sektör temsilcisi, yatırımcı ve profesyonelin buluştuğu fuarda bu yıl İstova projemiz ile bizde yerimizi aldık” dedi.

Yamaç sözlerine şöyle devam etti,  “Döviz kurlarındaki artış, konut kredi faizlerindeki yükseliş ve inşaat maliyetlerinin artmasıyla birlikte geçen yıldan bu yana yerli yatırımcıların gayrimenkul yatırımından uzaklaştığını gözlemliyoruz. Konut satış rakamlarına baktığımızda ise yabancı yatırımcılara konut satışları her geçen yıl artan bir grafik göstermeye devam ediyor. Açıklanan verilere göre, 2017 yılında yabancı yatırımcılara yapılan konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 22 oranında artış gösterdi. İlk sırayı 8 bin 182 konut ile İstanbul, ikinci sırayı 4 bin 707 konut ile Antalya, üçüncü sırayı ise bin 474 konut satışı ile Bursa ve bin 79 konut satışı ile Yalova’nın aldığını gözlemledik. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışı ise Irak vatandaşlarına yapıldı. Geçtiğimiz yıl ülkemizden Irak vatandaşları 3 bin 805 konut, Suudi Arabistan vatandaşları 3 bin 345 konut, Kuveyt vatandaşları bin 691 konut, Rusya vatandaşları bin 331 konut, Afganistan vatandaşları ise bin 78 konut satın aldı. Türk gayrimenkul sektörünün yabancıların radarında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Mütekabiliyet Yasasının çıkmasından sonra yabancıların hızlanan gayrimenkul alımları artış gösterdi. Yabancı yatırımcılara 1 milyon dolarlık yatırımla vatandaşlık hakkı tanınması koşulunun 300 bin dolara indirilecek olması da yatırımları daha da artıracaktır. Türk inşaat firmalarının yurt dışındaki önemli fuarlara katılımının yanı sıra yabancı önemli devlet adamlarının ülkemizi ziyaretleri ve ziyaretler sonucunda oluşan sıcak ilişkiler de bu artışın artmasına neden oluyor. Yabancı yatırımcıların yanı sıra yerli yatırımcılarında konut alımlarının artması için ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörümüzün hükümetimiz tarafından desteklenmesine ihtiyacı var.”

Hem oturum hem de yatırım amaçlı konut almak isteyen yatırımcıları stantlarında ağırlayacaklarını vurgulayan Haydar Yamaç, “İstova projemizi İstanbul’un en hızlı gelişen ve değer kazanan bölgesi Kağıthane’de 140 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiriyoruz. 80 bin metrekare inşaat alanına sahip 7 dönüm arazi üzerinde 15’er katlı 4 blok şeklinde yükselen projemiz Kağıthane’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi” dedi.

Metrekaresi 5 bin 500 TL…

Merkezi konumu ve ulaşım akslarına olan yakınlığıyla dikkatleri üzerine çeken İstova’da dairelerin metrekare fiyatı lansmana özel olarak kısa bir süreliğine 5 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yatırımcılar tarafından bölgenin en uygun fiyatlı konut projesi olarak gösterilen projede 60 aya kadar sıfır faiz avantajı da sağlanıyor.Proje toplam 500 adet konut ve 100 adetticari ünite ile toplam 600 bağımsız bölümden meydana gelen projede, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1’e kadar geniş daire seçenekleri yer alıyor.

Levent- Büyükdere Caddesi’ne, köprü bağlantı yollarına, AVM’ler, eğitim kurumları ve hastanelere yakın konumlanan proje Kağıthane metro istasyonuna 3 dakika, 3 katlı Büyük İstanbul Tüneline 2 dakika, E-80 Karayoluna 5 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 8 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 12 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 25 dakika, 3. Havalimanı’na 35 dakika, Atatürk Havalimanı’na 20 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 50 dakika, Vadi istanbul AVM’ye 5 dakika, Belgrad Ormanı’na 5 dakika, Alibeyköy Kent Ormanı’na 5 dakika, Vialand Eğlence Merkezi’ne ise 10 dakika mesafade konumlanıyor.

Teslimlerin2020yılında gerçekleşeceği‘İstova’da yarı olimpik havuz, jakuziler, stres ve radyasyona karşı tuz odası, sauna, spa ve solarium odası, profesyonel eğitmenlerin olduğu spor salonu, pilates salonu, bilardo ve masa tenisi salonu, mini futbol sahası, çocuk oyun odası, parti odası, müzik odası, sinema salonu, toplantı odası, kafeteryalar, özel güvenlik ve karşılama lobisi, katlı kapalı otopark bulunuyor.