4 Aralık 2021 Cumartesi / 29 RebiülAhir 1443

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nde görev yapan Japon mühendis ölü bulundu

İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde cumartesi günü 'Catwalk' olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis 51 yaşındaki Kishi Ryoichi bilek ve boğazını keserek intihar etti. Cesedi Yalova'nın Altınova İlçesi'ndeki mezarlık girişinde bulunan mühendisin intiharı ile ilgili not bıraktığı belirtildi.

DHA23 Mart 2015 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 23 Mart 2015 Pazartesi 18:44
Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Japon mühendisin cesedinin bu sabah okula giden öğrenciler tarafından mezarlık girişinde bulunduğunu söyledi. İhbar üzerine sevk edilen sağlık ve güvenlik ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, Kishi Ryoichi'nin maket bıçağıyla bileklerini kesmeye çalıştığı, ardından boğazını keserek intihar ettiği belirlendi. Yapılan araştırmada, Japon mühendisin yanında not bulundu. Mühendisin intiharından önce yazdığı notta halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak yaşamına son verdiği belirtildi. Mühendis Kishi Ryoichi'nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Yalova Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Soruşturma sürdürülüyor. 
 
GECE UYUMAMIŞ
 
Yalova'nın Altınova ilçesinde intihar eden Japon mühendis Kishi Ryoichi'nin, gece boyunca sıkıntılı göründüğü ve uyumadığı belirtildi. Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, kendisine Ryoichi'nin gece boyunca ayakta olduğuna dair bilgi verildiğini, en son 00.30 sıralarında ayakta görüldüğünü açıkladı.
 
DÜNYADAKİ SAYILI UZMANLARDAN BİRİ
 
İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde cumartesi günü 'Catwalk' olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak, Yalova'nın Altınova İlçesi'nde, bilek ve boğazını keserek intihar eden Japon Kishi Ryoichi'nin  asma köprüler konusunda dünyanın sayılı uzmanlarından biri olduğu bildirildi. 
 
DHA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, Japon mühendis, yürüttüğü projenin, meydana gelen kopma olayından dolayı aksayacak olmasından büyük üzüntü duydu. Halatın kopması nedeniyle firmanın taahhüt ettiği bu yılın Aralık ayındaki teslimin yapılamayacağı, Japon mühendisin görev yaptığı firmanın da tazminat ödeme durumuyla karşı karşıya kalması nedeniyle Kishi Ryoichi'nin bunalıma girdiği öne sürüldü.
 
KISA NOTU JAPONCA YAZDI
 
Mühendis Kishi Ryoichi, kaldığı şirket misafirhanesinde, "İnsanlar büyük emek harcadı. Kopmanın sorumluluğu bana ait" notunu Japonca olarak yazdıktan sonra mezarlığa gitti. Yolda yürürken bileklerini kesen Kishi Ryoichi, mezarlıkta boğazını keserek yaşamına son verdi. Kishi Ryoichi'nin binlerce yıllık bir Japon geleneği olan söz verilen görevin yerine getirilmemesi sonucu 'Harakiri' yolunu seçtiği bildirildi. 
 
SALDIRIDAN ŞÜPHELENİLDİ 
 
Sabah okula giden öğrenciler tarafından cesedi bulunan Kishi Ryoichi ölümü, Yalova'daki yetkilileri alarma geçirdi. Bunun bir saldırı olmasından şüphelenen güvenlik birimlerini, mezarlığa doğru gelen kan izleri de endişelendirdi. Ancak, daha sonra misafirhanede bulunan not ve maket bıçağındaki parmak izleri intiharı doğruladı. Halen Japon mühendisin yazdığı el yazısı not daha önceki yazılarıyla karşılaştırılldı. Elde edilen tüm bulguların, Japon mühendisin intihar ettiği sonucunu doğruladığı öne sürüldü.
 
Bu arada, Japon mühendisin Bursa Adli Tıp Kurumu'na getirilen cenazesine otopsi yapılacak.