28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

Kadıköy'de maske takmadığı için bir kadını gözaltına alan iki polis görevden uzaklaştırıldı

Kadıköy'de Kovid-19 denetimleri sırasında bir kadının gözaltına alınması olayına ilişkin polis memurlarının görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Emniyet Genel Müdürü Aktaş, polislerin görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili soruşturmanın çok hızlı sonuçlandırılması talimatı verdiğini bildirdi.

AA20 Ağustos 2020 Perşembe 11:03 - Güncelleme: 20 Ağustos 2020 Perşembe 14:19

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi'nde dün güvenlik görevlileri tarafından yapılan "Sağlık İçin Hepimiz İçin Kovid-19 denetlemeleri" sırasında R.B. isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulduğu belirtildi.

Polis memurlarının uyarısına hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık veren R.B'nin yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine gözaltına alınmak istendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir."

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ AKTAŞ'TAN KADIKÖY'DEKİ KOVİD-19 DENETİMİNDEKİ OLAYLA İLGİLİ TALİMAT

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kadıköy'de yaşanan olayla ilgili tarafların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için devam eden soruşturmanın çok hızlı sonuçlandırılması talimatını verdim. Hassasiyetinizin farkındayız. Biz de aynı hassasiyeti paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.