30 Kasım 2021 Salı / 25 RebiülEvvel 1443

'Kadına şiddete hayır' sözleri, yazıları ve sloganları! Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları!

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında alınan kararla 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü olarak kabul edilmiştir. Toplumda ezilen ve mağdur olan kadınlar adına farkındalık yaratmak için Kadına şiddete hayır sözleri, Kadına şiddetle ilgili yazılar, kısa sloganları haberimizde derledik. İşte Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları! Kadına şiddete hayır sözleri, yazıları ve sloganları

26 Kasım 2021 Cuma 10:04 - Güncelleme: 26 Kasım 2021 Cuma 10:04

Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü. Gün geçtikçe artan kadın cinayetleri ve şiddet nedeniyle mağdur kadınların sesi olmak için Kadına şiddete hayır sözleri ve sloganları sosyal medyada paylaşılıyor. Günün anlam ve önemine ilişkin farkındalık oluşturacak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajlarını haberimizde derledik. İşte Kadına şiddete hayır sözleri, sloganları ve resimli mesajlar

Kadına şiddetle ilgili yazılar kısa sloganlar ve resimli mesajlar...

'KADINA ŞİDDETE HAYIR' SÖZLERİ

Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

Kadına yönelik şiddete hayır! #Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Tüm kadınların mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum. #Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

"Erkeklik kadına vurmakla değil onu korumakla gösterilir."

Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

Kadınların toplumdaki yeri, saygınlığı medeniyetin göstergesidir.

Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

"Ailedeki şiddet insanları öldürür."

Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

Yaşama hakkı elinden alınmış tüm kadınları rahmetle , saygıyla anıyoruz.

"Ailede şiddet geleceği karartır."

Kadınlara şiddet değil; sevgi gösterelim.

"Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir." M. Kemal Atatürk

Şİddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

Erkeklik kadını sevmek saygı duymaktır , ona vurmak değildir.

Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

Kadınlara uygulanan fiziksel , psikolojik, sözlü şiddetin her türlüsüne karşıyız.

Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

"Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur."

Şİddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

Kadına Yönelik Her Türlü Şiddetin Karşısında, Kadınların Mücadelesinin Yanındayız!

Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

Erkeklik kadını sevmek saygı duymaktır , ona vurmak değildir.

"Şiddet kaderiniz değil. Şiddete göz yummayın, sessiz kalmayın."

"Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır" M. Kemal Atatürk

KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJLARI

"Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur." "Şiddet kaderiniz değil. Şiddete göz yummayın, sessiz kalmayın." "Erkeklik kadına vurmakla değil onu korumakla gösterilir."

"Kadınlarımız, bugün ve her gün daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayat hak ediyor. Unutmayalım ki, "Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir". Kadınlarımızın yani geleceği şekillendiren insanların daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi ve takvimlerimizden 25 Kasım'ı çıkarabilme ümidiyle..."

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle yapılacak etkinliklerin, bu sağlıksız gidişatı engellemesini, bilinç, sağduyu ve itidal oluşumuna katkı sunmasını gönülden diliyorum.

Unutulmamalıdır ki, ailenin sağlık ve mutluluğu, toplumun huzur ve güveni ancak kadınlarımızın saygı, sevgi ve adalet görmesiyle mümkündür."

"Bu itibarla, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nün, ülkemizde ve dünyada kadına yönelik şiddetin önlenmesine, kadın haklarının korunup geliştirilmesine ve sorunlara karşı duyarlı olmaya zemin teşkil etmesini temenni ediyorum."

"1999 yılında BM Genel Kurulu kararı ile, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla ilan edilen '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' vesilesiyle tüm kadınlarımızın şiddetten uzak sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini dilerim."

" '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum"

PEYGAMBERİMİZİN KADINLARLA İLGİLİ HADİSLERİ!

"Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh'tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh'ın bir emâneti olarak aldınız."

"Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım."

"Mü'minlerin îmân bakımından en olgunu ve en hayırlısı, hanımına karşı en hayırlı olanıdır."

"Ey insanlar! Kadınlar hakkında Allah'tan korkunuz! Sizin kadınlarınız üzerinde hakkınız vardır."

"Onlara yediğinizden yedirin, giydiğinizden giydirin, onları dövmeyin, onlara çirkin demeyin, fenâ söz söylemeyin!"

"Kadınlarınızla iyi geçinin; eğer onlardan hoşlanmadı iseniz bile!..Olabilir ki bir şey, sizin hoşunuza gitmez de, Allâh onda bir çok hayır takdîr etmiş bulunur."

"Kadınlar hakkında birbirinize hayır tavsiye ediniz!"

"Mü'min bir erkek, mü'min bir kadına kızıp darılmasın! Eğer onun bir huyundan hoşlanmazsa, öbüründen memnûn olabilir."

"Allah sizden; kadınlara karşı iyi ve hayırlı olmanızı ister; çünkü onlar, sizin analarınız, kızlarınız veya teyzelerinizdir."

"Sizin hayırlınız, eşine hayırlı olandır. Ben de eşime karşı sizin en hayırlınızın. Kadınlara ancak iyi insanlar iyi davranır; onlara karşı ancak kötü kişiler, ihanet eder."

"Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür."

"Hanımını döven, Allah'a ve Resûlüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum."

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ NEDİR?

Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında alınan kararla 25 Kasım "Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü" olarak kabul edilmiştir. Bu önemli gün, kadına yönelik şiddet olgusunu dünyanın gündemine taşımakta, soruna ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalar yapılması konusunda farkındalık yaratmaktadır. Günümüzde insanlığın en önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddet, farklı görünümleriyle tüm dünyada varlığını devam ettirmektedir. Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişme üzerinde olumsuz etkiler yapan kadına yönelik şiddetle, çağdaş dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkin mücadele edilmektedir.