28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti

İBB Başkanı Kadir Topbaş yaptığı basın açıklamasında istifa ettiğini açıkladı.

22 Eylül 2017 Cuma 07:00 - Güncelleme: 22 Eylül 2017 Cuma 20:28
Kadir Topbaş'ın açıklamalarından satır başları; 
 
Bulunduğumuz bugün hicri 1439 yılı. Tüm İslam aleminin Hicri yılbaşısını kutluyorum. İstanbul gibi müjdelenmiş bir şehire başkanlık yapma onurunu bana yaşattılar. Bana gönlünde yer ayıran herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum üzerimde hakları var bunu biliyorum. 
 
Emanet bir şehir ve emaneti devralıyorum. Kendi kişisel hayatıma bu kadar vakit ayırmadım. Bunu tüm siyasiler yaşıyor. Zaman zaman söylerim çocuklarımızı hırsız gibi severiz evimize hırsız gibi gitti. Görevlerimizi aksatmadan yerine getirdik.  İstanbul Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde gelişti.
 
BORÇLU BİR BELEDİYE BIRAKMIYORUM
 
Hata ile ihanetin karıştırılmaması gerekir. İhanet edenler asla affedilmemelidir.Borçlu bir belediye bırakmıyorum. Parti mensuplarıma özellikle teşekkür ediyorum. Hayatımda yorgunluk kelimesini kullanmadım. Yorgunluk beyinlerde başlar.  İnsan her şeyi affeder adam yerine konulmamayı affetmez.Belediye başkanlık görevimden ayrıldım istifa ettim ama hala partimin üyesiyim.
 
Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor. Buna müsaade etmem. Asla etmem. Ben bugün itibarıyla buradaki belediye başkanlık görevimden ayrıldım, istifa ettim. Ama asla siyasi partimle bir bağ eksikliğim yok. Şu anda partimin bir üyesiyim. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz.