27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Kars'ın Sarıkamış İlçesi'nde bahşiş isterken kazayla damadı vurdular

Kars'ın Sarıkamış İlçesi'ne bağlı Kozan Köyü'nde bahşiş almak için gelin arabasının önünü av tüfeği ile kesen gençler, kaza sonucu damadı ve yanındaki damadın kız kardeşini vurup yaraladı.

DHA26 Eylül 2017 Salı 07:00 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 18:50

Olay bugün saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Kozan Köyü'nde oturan damat Şerafettin Kapçak, amcasının kızı Esra Kapçak ile dünya evine girmeye hazırlanırken mutlulukları kısa sürdü. Köyde konvoyla gezerken gelin arabasının önü bir grup genç tarafında bahşiş almak için kesildi. Gençler damattan para almak isterken yanlarında bulunan av tüfeği ateş aldı. Otomobin arka koltuğunda oturan damat Şerafettin Kapçak ile ön koltuktaki damadın kız kardeşi Necla Kapçak vücuduna isabet eden saçmalarla yaralandı.

Damat ve kızkardeşi Erzurum'un Horasan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından durumu ağır olan Şerafettin Kapçak, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Başına saçma isabet eden damat ameliyata alındı.

Olay öncesi ellerinde tüfek bulunduğu öne sürülen ancak hangisinin ateşlediği henüz anlaşılamayan E.Y. ile M.Y. ise jandarma tarafından gözaltına alındı. Olaya ilişkin soruşturma sürdürülüyor.