07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Karşıt görüşlü öğrenciler arasında arbede!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ), Uludere'de 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayı protesto etmek isteyen öğrencilerle Sarıkamış Şehitleri'ni anmak isteyen öğrenciler arasındaki çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Olaylar, polis ve özel güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

DHA26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:05
ADÜ Merkez Kampüsü'nde eğitim gören bir grup öğrenci, Şırnak'ın Uludere İlçesi yakınlarındaki Irak topraklarında 28 Aralık 2011 tarihinde, F-16 savaş uçaklarıyla yapılan bombardıman sonucunda 34 kişinin hayatını kaybetmesini protesto etmek istedi. Bu sırada, saat 12.00 sıralarında, bir diğer grup da Sarıkamış Şehitleri'ni anmak istedi. Karşıt görüşlü iki grup, Rektörlüğe başvurarak basın açıklaması için izin istedi. Ancak Rektörlük, iki gruba da izin vermedi.

Bunun üzerine Rektörlük önünde toplanan iki grup, basın açıklaması yapmak istedi. Karşıt görüşlü öğrenciler arasında sözle başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Üniversitedeki özel güvenlik görevlilerin yetersiz kalması üzerine üniversiteye çok sayıda çevik kuvvet polisi yönlendirildi. Polis ve özel güvenlik görevlileri olaylara müdahale ederek iki grubu dağıttı. Olayda yaralanan ya da gözaltına alınan olmadı.