05 Ağustos 2020 Çarşamba / 15 ZilHicce 1441
Gece modu

Kaymakamlık sınav sonuçları ve cevap kağıtları erişime açıldı! Kaymakamlık sınav sonuçları sorgulama ekranı

9 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşen İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavına (2019-Kaymakamlık) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı. 2019-Kaymakamlık sınavına ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, Alan Bilgisi Testi Temel Soru Kitapçığındaki 32 ve 55 numaralı soruların iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verilmiştir. Adaylar, sınav sonuçlarına 03 Aralık 2019 tarihinde saat 16.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

05 Aralık 2019 Perşembe  09:07 - Güncelleme: 05 Aralık 2019 Perşembe 09:07
ÖSYM, 2019-Kaymakamlık Sınav sonuçlarının açıklandığını resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 9 Kasım 2019  tarihinde gerçekleşen Kaymakamlık sınav sonuçları ÖSYM'nin AİS (Aday İşlemleri Sayfası) üzerinden erişime açıldı.  Adaylar, sınav sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=5869 adresi üzerinden T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle ulaşabilirler. Kaymakamlık sınav sonuçları sorgulama ekranı yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor. Kaymakamlık sınav sonuçları ve cevap kağıtları da erişime açıldı. 
 
KAYMAKAMLIK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI
 09.11.2019 tarihinde gerçekleşen Kaymakamlık sınav sonuçları ÖSYM'nin AİS (Aday İşlemleri Sayfası) üzerinden erişime açıldı.
 

KAYMAKAMLIK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

 
2019- KAYMAKAMLIK SINAVI CEVAP KÂĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI
09 Kasım 2019 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2019-Kaymakamlık) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 03 Aralık 2019 tarihinde saat 16.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.
 

 
Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.