09 Mart 2021 Salı / 25 Recep 1442
Gece modu

'Köpek' yüzünden oğlunu öldürdü!

Köpek yüzünden tartıştığı oğlu 20 yaşındaki oğlunu av tüfeğiyle vurup öldürdü.

DHA26 Temmuz 2014 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 26 Temmuz 2014 Cumartesi 11:06

ZONGULDAK'ın Alaplı İlçesi Hacıhasanlar Köyü'nde, çiftçi 53 yaşındaki Hüseyin Karacan, köpek yüzünden tartıştığı oğlu 20 yaşındaki Harun Karacan'ı av tüfeğiyle vurup öldürdü.

Harun Karacan, akşam saatlerinde bir arkadaşı ile birlikte fındık tarlasına domuz beklemeye gitti. Bir süre sonra Hüseyin Karacan, cep telefonu ile bir kaç kez aradığı oğluna ulaşamayınca sinirlendi. Harun Karacan, eve dönerken arkadaşı ise ayrıldı. Baba Karacan, eve dönen oğluyla 'Köpeği neden bağlamadın' diyerek tartışmaya başladı. Tartışmanın uzaması üzerine sinirlenen Hüseyin Karacan, eline aldığı av tüfeği ile oğlunu kovalamaya başladı. Kısa süreli kovalamacanın ardından baba, sıkıştırdığı odada oğluna ateş etti. Başından ağır yaralanan Harun Karacan, ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne götürülürken yolda hayatını kaybetti. Hüseyin Karacan, ise bir süre sonra suç aleti tüfeği yanına alıp jandarmaya giderek teslim oldu.

Gözaltına alınan Hüseyin Karacan'ın 3 yıl önce evin çatısından kızının ölümünden sonra psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi. Karacan'ın daha önce de eşi Halime Karacan'a şiddet uyguladığı gerekçesiyle 5 ay evden uzaklaştırma cezası aldığı belirtildi. Jandarmanın olayla ilgili soruşturması devam ediyor.