Pençe-3 harekatında 3 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekatı'nda bölücü terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı.

AA25 Ağustos 2019 Pazar 13:17 - Güncelleme: 25 Ağustos 2019 Pazar 15:01

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı bildirildi.

Yaralı askerlerin hastaneye sevk edildiği belirtilen açıklamada, bölgedeki operasyonların sürdüğü kaydedildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

ÇAVUŞOĞLU: İNLERİNİ BAŞLARINA YIKACAĞIZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şehitlerimize ilişkin paylaşımında, ''Irak’ın kuzeyinde Pençe-3 harekatı sırasında şehit düşen kahramanlarımıza Rabb’imden rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Milletçe başımız sağolsun. Hain teröristlere bu dağları dar edeceğiz, inlerini başlarına yıkacağız.'' ifadelerini kullandı.

KALIN: BEDELİNİ AĞIR ŞEKİLDE ÖDEYECEKLER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da olaya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Kalın açıklamasında, ''Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekatı'nda şehadet mertebesine ulaşan üç askerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak ve teröristler bunun bedelini ağır bir şekilde ödeyecekler.'' dedi.

Nesli tükenme tehlikesi altında... Ovacık'ta görüntülendi