07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Melih Gökçek'ten AYM'nin Ankara kararını ilk tepki!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Anayasa Mahkemesinin 'Ankara' kararıyle ilgili açıklama yaptı.

AA23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 17:15

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Anayasa Mahkemesinin, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın yerel seçimler konusunda başvurusunu reddetmesine ilişkin, "Sonuçtan hiçbir şey çıkmayacağını bildikleri halde hem CHP'nin adayı hem CHP, tabanını ayakta tutmak için böyle bir yönteme başvurmuştu" değerlendirmesinde bulundu.

Gökçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Anayasa Mahkemesinin verdiği karar son derece normal bir karardır. Çünkü zaten bunun tersinin olması mümkün değildi" ifadesini kullandı.

Anayasa'nın 79. maddesinde bu konunun açıkça belirtildiğini hatırlatan Gökçek, şunları kaydetti: "YSK'nın kararlarına karşı başka bir merciye başvurulamayacağı açıktır. Yani son kararı, YSK zamanında oybirliğiyle vermişti. CHP bunu bildiği halde tabanını ayakta tutmak için böyle bir yönteme başvurmuştur. Aylardır toplumu meşgul etmişlerdir. Sonuçtan hiçbir şey çıkmayacağını bildikleri halde hem CHP'nin adayı, hem CHP böyle bir yönteme başvurmuştu. Karar Ankaramız için hayırlı olsun."